Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent ez az álom? Kicsit...

Mit jelent ez az álom? Kicsit megijedtem.

Figyelt kérdés

Tegnap meg ma(azért így írom mert tegnap este 9-től ma hajnal 7-ig)azt álmodtam,hogy elmentem a nagymamámmal valahova nyaralni és a tengerbe voltunk és sétáltunk kifelé mert azt mondták földrengés várható.Bementünk a szállodánka majd kisidő múlva megjelent Isten,az emberek pedig letérdelve egy kört alkotva hajoltak meg előtte(Isen volt a kör közepébe)és mindenki meghalt sorban és én maradtam utóljára meg az apukám(aki egyébként nem él velem)majd mi is meghaltunk és "éreztem" ahogy a lelkem távozik a testemből és az ablakon akartam kirepülni épp,de anya felébresztett.És olyan szabadnak éreztem magamat miközben kilépett a lelkem a testemből.

És még volt ugyanez az álom,csak nem nagyon függ össze.Az volt,hogy Londonban élek most a valóságban,és az álmomban visszamentem Miskolcra a régi sulimba meglátogatni a többieket.Aztán ott láttam apát,de elbújtam előle(ő otthon lakik én meg angliában anyával)és aztán észrevett és megsértődött amiért elbújtam előle.Aztán próbáltam bocsánatot kérni tőle de elviharzott.

És ezután jött a "másik" álom.

Bocsi ha túl hosszú lett.


2011. ápr. 5. 21:12
1 2
 1/14 anonim válasza:
Nincs lelkiismeret furdalásod apukád felé?
2011. ápr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
egy kicsit
2011. ápr. 5. 22:05
 3/14 anonim ***** válasza:

akor mindkét álomban azért van az apukádos rész.

szeretnél szabad lenni, oda menni ahova akarsz, ezért volt a szellemes rész.

volt mostanában valami hitvilággal kapcsolatos élményed?

a földrengés az szeritnem ezért volt mert tuti hallottál a japán földrengésről.

a nagymamád is magától értetődik.

a halál meg.. nem gondoltál mostanában a halálra?

2011. ápr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

hitvilággal semmi nem volt de álmomban gondoltam hogy az igazi isten már ha létezik,nem így viselkedne...

igen a japán földrengéssel sokat foglalkoztunk mostanában

és nem,nem gondoltam a halálra :)

2011. ápr. 6. 18:05
 5/14 anonim ***** válasza:

Úgy az álomfejtéshez általában, egy példán bemutatva, hogy hogyan alakulhat ki egy álom:


Este lefekszek, de félek, hogy a vekker cserbenhagy és nem kelt fel. Valóban így is történik, későn ébredek, rohanok a munkába, a buszt már éppen nem érem el, egy másik közben majdnem elüt, mert nem figyeltem eléggé. A főnök a késés miatt majdnem kirúg, a lemaradást túlórával behozom, de már késő este van mire hazaérek, az utcán valamilyen randalírozó bőrfejűek belém kötnek, de valahogy megúszom ép bőrrel a dolgot. Lefekszek, elalszok és a következőket álmodom:

Futok a buszmegálló felé, de minél közelebb érek, annál nehezebben haladok előre, mikor végre odaérnék a busz már megindul, lekésem, de közben majdnem elgyúr, a busz sofőrje a főnököm, az ablakon bepillantva látom hogy a kilométer óra helyén a vekkerem van beépítve és az utasai csupa bőrfejűek és tömve van velük a busz.


Mit jelent ez?


A nap folyamán a következő dolgokkal kapcsolatban éltem át a félelmet:

1) Vekker – féltem tőle hogy cserben hagy

2) A „lábaim“ – nem lesznek elég gyorsak, hogy utolérjem a buszt

3) Busz – lekésem („elszalad“ előlem), majdnem elgyúr

4) Főnök – majdnem kirúg

5) Bőrfejűek – majdnem megvernek


Mivelhogy félelem csak egy van, csak éppenséggel mindig más dologgal kapcsolatban jelenik meg, ezért az álomban amikor a napközben átélt események feldolgozódnak, akkor az összes vele kapcsolatos „szimbólumot“ egyszerre jeleníti meg, egy sajátos logika szerint:


1) Vekker – ez mutat valamit, ami fontos lett volna nekem, itt a tachométert helyettesíti, mert a buszban ez bír hasonló fontossággal

2) A „lábaim“ – elnehezülnek, amikor már majdnem célban vagyok, kifejezik azt amitől féltem, hogy nem bírják majd

3) A busz sofőrje – a buszban a sofőr van hasonló helyzetben, mint a munkahelyen a főnök, ő dirigál az utasoknak

4) Bőrfejűek – félelemkeltőek ha sokan vannak, a buszban a tömeg szintén hasonlóan kellemetlen.


Még megjegyzem, hogy azt, hogy egy félelem van ezt olyasféleképpen kell érteni, mind azt, hogy egyféle szesz van, de szeszesital már számtalan, de mindegyik ugyanattól a szesztől lesz szeszes ital. Az álom ebben az esetben a félelem lényegét ragadta meg. Bővebben erről: Sigmund Freud: Álomfejtés.

2011. ápr. 8. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

hű ez nagyon hasznos köszönöm :)

egyébként kik azok a bőrfejűek? :D

2011. ápr. 8. 14:14
 7/14 anonim ***** válasza:
És hogy nézett ki Isten?
2011. ápr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

kb így:

[link]

2011. ápr. 8. 21:44
 9/14 anonim ***** válasza:
Bőrfejűek - szkinhedek (skinhead). Ezt csak példaképp hoztam, olyan személyek, akik a nekik valamiért nem tetsző állampolgárokba ok nélkül is belekötnek (nem mindegyik).
2011. ápr. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
köszi :)
2011. ápr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!