Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogy hozhatnám vissza az...

Hogy hozhatnám vissza az álombéli zenéket?

Figyelt kérdés

Dalszerző karrierről álmodozom, és egész jó ötleteim vannak, de a legjobbak alvás közben. Ilyenkor teljes, kész számokat hallok, meghangszerelve meg minden, de reggelre csak halvány töredékek maradnak belőle, és nem tudom felidézni őket.

Miért van az, hogy egy kész dalból nem marad meg semmi reggelre? És miért csak álmomban születnek ennyire jó ötletek? Hogy tudnám elérni, hogy a fejemben maradjanak, hogy leírhassam őket?

Annyira sajnálom, hogy mindig elvesznek :(


2011. jan. 6. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Amint felkelsz, jegyezz le annyit, amennyire emlékszel. Előbb, utóbb, talán több marad meg. Asszem így született az Ördögtrilla is. De sok rejtélyes számnak elég borongós karrierje volt (Szomorú vasárnap), tehát csak óvatosan! ;)
2011. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Az a baj, hogy az ébredés pillanatában elillannak :( Mire előveszek egy papírt, már az alap hangzás sem marad meg... Nincs erre valami agykontroll technika vagy ilyesmi?
2011. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Az előző az én, kérdező voltam, csak tesóm accountjáról :)
2011. jan. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na szóval az előző 2 az én voltam :D
2011. jan. 6. 20:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyszer én is álmodtam egy olyat, hogy játszottam egy jó zenét.


Viszont! Álom hatása alatt jobbnak tűnhet, szerintem :)

Olyasmi lehet, mint amikor kellemesen beszívsz/besörözöl, és úgy elkezdesz improvizálni, és elkap a hév, meg a hangulat, és kuuurvajó zenét nyomsz. Ha szerencséd van, akkor nincs mivel felvenni. Ha nincs, akkor felveszed, másnap visszahallgatod. Aztán vágsz egy szomorú arcot, és letörlöd :D

2011. jan. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Este lefekvés előtt készíts az ágyadhoz papírt és ceruzát, és ahogy felébredsz, írj! Talán a tudatalattidban megmarad valami, meg reggel eszedbe is jut rögtön.
2011. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a konkrét zenét biztos nem fogod tudni leírni, mert amit álomban érzékelsz az már miatt jó, mint az ébren hallott zene. De viszont az álmok alapján lehet inspirálódni.
2011. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, a papír/ceruza... azért az nem úgy megy, hogy felébredsz, és lekottázol egy gitár riffet utána meg a basszust...


Én úgy szoktam, hogy az ágyam mellé van készítve egy diktafon (telefon, beállítva előre a hangrögzítő), és ébredéskor a vezérmotívumot feldúdolom amennyire tudom. De amikor nekiállok megcsinálni hangszerrel, akkor általában tök más dolog sül ki belőle, sőt, általában el is felejtem az álombéli számot, hogy ott hogy szólt. De szerintem ez nem baj, mert így is inspirál, és szerintem ez a lényeg. Az a kreativitásod ébren is előjön, csak nem egy varázsütésre fogsz megcsinálni egy kész számot, vagy dalt, hanem lassabban áll össze. Játsz/imprózz sokat, könnyebben ráakadsz a frankó dolgokra, és az is lehet, hogy előjön valahogy az a dallam, amit álmodtál. (Ilyen már volt nekem)


Egyébként van az agykontrollosokán ilyen dolog, hogy "álomkontroll", és valahogy beszugerálják maguknak, hogy emlékezni fognak az álmukra részletesen, és akkor tényleg emlékeznek. Keress rá, van szerintem egy raklap ilyen kérdés.

2011. jan. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!