Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » A legtöbb álomnak mindig van...

A legtöbb álomnak mindig van valamiféle jelentősége?

Figyelt kérdés

nov. 15. 13:33
1 2
 11/16 NTBS ***** válasza:
Igen van. Számodra jelent valamit.
nov. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 D-Mano ***** válasza:

Az álmok legnagyobb része tudatalatti tartalmakat (tudatos és tudattalan vágyak, elfeledett és nem elfeledett emlékek, kisebb vagy nagyobb feldolgozatlan traumák stb.), napközbeni élményeket és testi ingereket dolgoz fel.

A testi ingerekről bővebben: ha fázol alvás közben hideg helyekkel, hóval, fehér vagy világos kék színnel álmodhatsz. Ha pisilned kell, folyó vízzel vagy WC-kel álmodhatsz. Ezek így elég egyértelműek, de ha a szervek működésében zavar keletkezik alvás közben, akkor azok is hatnak az álomjelenetekre, ha más nem álombeli közérzet szintjén, de sokszor képek formájában is. A rémálmok oka sokszor nem valami negatív tudatalatti tartalom felbukkanása álom közben, hanem egy átmeneti egyensúlyzavar a szervezetben.

A tudatalatti tartalmakat megjelenítő álmokkal érdemes foglalkozni, mert ez is egy jó perspektíva a tudatalattid feltérképezésére: milyen kiéletlen vágyaid vagy milyen feldolgozatlan traumáid vannak, amikről eddig nem is tudtál vagy nem volt teljesen tiszta a kép róluk. Így jobban feltérképezve ezeket, hatékonyabban tudod feldolgozni vagy helyére tenni ezeket, segítheti a pszichológiai terápiádat is, stb.


Az álmok sokkal kisebb része misztikus jellegű álom:

-Álmokon keresztül üzenhet a "szellemvilág" (pl. segítő bölcs szellemek, szellemileg sokkal fejlettebb, segítő szándékú földönkívüliek, segítő angyalok és hasonlók), álmokon keresztül üzenhet a saját Felsőbb Éned is.

Az sokkal ritkább, hogy sötét lények üzengessenek álmon keresztül, kivéve, ha vonz a fekete mágia (nemcsak elméleti síkon, hanem komolyan). A sötét lények is próbálkozhatnak alvás közben, de ők üzengetés helyett inkább káros vágyakat, gondolatokat és érzéseket próbálnak elültetni benned, amik megjelenhetnek rossz érzetű, félelmetes vagy nyomasztó álomképek formájában, de nem üzenetjellegűen. (Sok segítő szellem védi az embert az ilyenektől álmában, de vannak pl. spirituális gyakorlatok, feng shui módszerek, szertartások és egyebek, amik növelik a védelmet.)

Álomban megjelenhetnek nemrég elhúnyt ismerőseink, rokonaink is egyfajta búcsúzásképpen.

-Még az előzőnél is SOKKAL RITKÁBB eset a beavató álmok: amikor álmon keresztül olyan tudást kapsz, amitől valamit magasabbszinten megértesz, rájössz valami magasabbrendű tudásra, ami képességet ad, felébreszt benned egy képességet vagy éppen egy magasabb szintre emel benned egy képességet vagy hasonlók.

-Vannak jósló álmok is, amikor a jövőről tudsz meg, érzel meg valamit.


Igazából a szellemvilág és a saját Felsőbb Éned segítőszándékú üzengetése nem ritka, hanem szinte folyamatos, csak a legtöbb ember annyira fejletlen spirituálisan, hogy nem igazán van ezekre az üzenetekre ráhangolódva, ezért nagyon zavarosan érthetetlenül jönnek ezek az álmok, vagy nem hajlamos emlékezni rájuk.

Az álmokra/ álmok kisebb-nagyobb részére gyakran azért sem emlékeznek az emberek, még a spirituálisan fejlettebb emberek esetében is, mert rossz alvási és ébredési szokásaik vannak. (Aki dolgozik az álmaival-pl. álomnaplózik, tudatos álmodást gyakorol, stb.- azoknak van technikájuk arra, hogy minél több álmukra és minél jobban emlékezzenek ébredés után.)


Ha valaki napközben fejleszti magát spirituálisan és/vagy álomgyakorlatokat (álomnaplózás, álomelemzés, tudatos álmodás, álomjóga, alvásjóga stb.) végez, az egyre több álmára fog emlékezni és egyre jobban.

A legtöbb ember ilyenkor nagy misztikus álmok megélésére vágyik, de az lesz a tapasztalat, hogy leginkább a tudatalatti tartalmakat megjelenítő álmokat fog látni, amiket elemezni, mint fentebb írtam, szintén igen hasznos az önismeret és önfejlesztés útán.

De a szellemvilág és a Felsőbb Én üzeneteit közvetítő álmok is egyre gyakoribbak lesznek. Kezdetben azok is apróságok. A spirituális fejlettség arányában kap az ember nagyobb üzeneteket/ érti meg jobban a kapott üzeneteket.


A spirituális álom-gyakorlatoknak széles a tárháza.

A témában érdemes elolvasni Szepes Mária, Tar Ildikó és Tenzin Rinpócse könyveit.

nov. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 D-Mano ***** válasza:

Szepes Mária: Az álom mágiája

[link]


Tar Ildikó: Álomfejtő-önismereti kézikönyv és szótár

[link]


Tenzin Wangyal Rinpóche: Az álom és alvás tibeti jógája

[link]

nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
22%

10.

"Jósló álmok" továbbra nincsenek, a tudomány ilyen fogalmat nem ismer.

Friedrich August Kekulé egyik álmában megjelent egy farkába harapó kígyó, állítólagosan ez a kép vezette rá, hogy a benzolmolekula gyűrűs szerkezetét felfedezze. A többit már nem saját szavaimmal írom, csak idézem, mivel szerintem normálisan le van írva és szerintem is vállalható.

Így is csak feleslegesen raboltad más idejét:

----------------------

Az álmok tudományos vizsgálata során számos elmélet született arról, hogy miért álmodunk és milyen funkciója van az álmoknak. A pszichológiai és neurológiai kutatások azt mutatják, hogy az álmok gyakran tükrözik a mindennapi életünket, érzelmeinket és tapasztalatainkat.

Sigmund Freud például úgy vélte, hogy az álmok elfojtott vágyaink kifejeződései.

A modern tudomány azonban nem támogatja azt az elképzelést, hogy az álmok képesek lennének konkrét jövőbeli eseményeket előre jelezni. Az álomfejlesztés folyamata inkább kreatív asszociációkon alapul, ahol a különböző emlékek és érzések keverednek.

Kekulé esetében is valószínűbb, hogy az álma egy korábbi tapasztalat vagy tudás szintézisét tükrözte, amely segítette őt a benzol szerkezetének felfedezésében.

Kekulé álma tehát inkább egy kreatív inspirációs forrásként értelmezhető, semmint jóslatként. Az ilyen típusú álmok gyakran segítenek a problémamegoldásban vagy új ötletek kidolgozásában. A tudományos közösségben sok példa található arra, amikor kutatók vagy művészek álmaikból merítettek ihletet.

Összességében Kekulé álma nem bizonyítja azt, hogy az álmok képesek jósolni; inkább azt mutatja meg, hogyan működhetnek az álmok mint kreatív eszközök. Az álmok szerepe inkább a belső gondolataink és érzéseink feldolgozásában rejlik.

--------------------------

Források:

1. “The Interpretation of Dreams” by Sigmund Freud

2. “Dreams: A Reader on the Religious and Spiritual Experiences of Dreams” edited by Kelly Bulkeley

3. “The Science of Dreaming” by Matthew Walker

nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
73%

Szervizmérnök, te teljesen hülye vagy.

Mondta valaki, hogy ezek az álmok valóban jósolnak?

Csak így hívják őket, mert utalhatnak jövőbeli dolgokra.

nov. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
32%

15. De nem hívják így "őket", a tudomány ilyen fogalmat nem ismer. Ha nem vagy képes kulturáltan kommunikálni, az is téged minősít, intelligencia.

Nem én kezdtem a személyeskedést most sem, normális érvet nem látok.

nov. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!