Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Történt már valakivel hasonló...

Történt már valakivel hasonló jelenség?

Figyelt kérdés

Nem tudok napirendre térni a tegnap éjszakán. Nagyjából egy órára rá, hogy elaludtam felriadtam és torkom szakadtából üvöltöttem, hogy "segítség, segítség!" A párom nagyon megijedt, de azt hitte, hogy rosszat álmodtam, így próbált megnyugtatni. A helyzet az az, hogy nem álmodtam rosszat, hanem csak a semmiből jövő pánikot éreztem, mint akit halálra rémiszetettek egy mély, nyugodt állapotból. Sokkot kaptam és nem tudtam feldolgozni, hogy így felriadtam valami nagyon szörnyű dologtól. Pár percig gondolkodtam, hogy ez most tényleg megtörtént-e és úgy éreztem megőrjít ez a tudat, hogy most nem tudom mi történik velem. A végtagjaimból mintha kiment volna a vér, szédelegtem mint akit fejbe vertek és percekig rázott a hideg, közben rettegtem és féltem (nem tudom mitől). A szavakra nem emlékszem, de a sikoltásomra egyértelműen igen, eleinte mintha béna lennék és nem akarna kijönni hang a torkomon. Amikor kinyitottam a szemem egy pillanatra egy elmosódott alakot láttam lebegni, de eddigre már bőven önkívületi állapotban voltam, szóval nem az ijesztett meg. Hogy őszinte legyek még én is megijedtem saját magamtól, annyira üvöltöttem, mint akit ölnek! Sosem akarom többet átélni. Háton feküdtem és mostmár nem is merek úgy elaludni.

Semmit nem találtam róla, hogy mi lehet ez a jelenség. Hogyan lehetne tenni ellene, hogy többet ne forduljon elő? A szellemek, démonok és egyebek része most nem érdekel a dolognak, inkább racionális választ keresek. Stressz, szorongás sajnos van az életemben és volt mindig is. Most is egy elég nehéz élethelyzetben vagyok, de azért azt nem gondoltam volna, hogy idegileg ennyire gatya vagyok. Akinél volt hasonló mikor/mitől alakult ki? Hogyan múlt el?



szept. 11. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Alvási paralízis.

Legalább 30 alkalommal írtak már itt erről. Akár el is olvashattad volna.

szept. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kedves első. Ha el is olvastad amit írtam, láthatod, hogy nem teljesen paralízisról van szó.
szept. 11. 15:33
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

De olyankor szokott ilyen pánik lenni.

Lehetne még fulladás is (horkolás miatt), de azt gondolom, hallotta volna a párod.

szept. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Alvásparalízis. Semmi ezotéria témàjába tartozó dolog nem történt veled. Tipikus alvásparalízis minden mozzanat.
szept. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
43%
Amikor alvás paralízissel próbálják megmagyarázni a démonokat és azok működését, akkor mindig felröhögök. Ez olyan, mintha melléd állna egy démon, rád mosolyogna, de te elneveznéd ezt a jelenséget úgy, hogy “sötétszoba félelemeffektus” és így mindjárt teljesen természetessé válik :D …ja nem.
szept. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kevesebbet vacsizni
szept. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rossz kategóriába írtam. "Jelenség" alatt ezt a fajta alvászavart értettem. Írtam is, hogy a természetfeletti bla bla nem érdekel. Lehet, hogy valóban paralízis lehetett, bár a saját üvöltésemre ébredtem. Előtte nem voltam éber állapotban és nem emlékszem sem rossz álomra, sem halucinációkra. Csak arra a fura homályos alakra miután már felriadtam. De lehet, hogy a sokk miatt felejtettem el, hogy mi volt előtte.
szept. 14. 21:49
 8/8 A kérdező kommentje:
Olvastam a lidércnyomásról (éjszakai felriadás), talán inkább arra hasonlított. Annyi különbséggel, hogy én fel is ébredtem és órákig rettegtem félelmembe. Na szóval.. lényeg, hogy ilyet inkább senki ne éljen át. Azóta se alszom háton és semmit nem iszok meg eszek elalvás előtt 2 órával.
szept. 14. 21:54

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!