Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodom minden második...

Miért álmodom minden második éjszaka a középiskolámmal?

Figyelt kérdés
Minden második éjszaka visszarepít az álmom a középiskolámba, néha-néha pedig az általános iskola is felbukkan. Olyan álmok vannak, mintha tényleg ugyanazokat az órákat élném át, de sokszor tudok róla, hogy nem kéne az iskolában lennem, de valamiért "ki kell javítani" az érettségim és ezért újra 12-esnek kell lennem az osztálytársaimmal. Felelések, dolgozatírások, ciki pillanatok, tesiórák, középsulis szerelmek, minden van amit el lehet képzelni. Viszont már több mint 5 éve nem járok középiskolába és az egyetemet is most nyáron fejeztem be, tehát már egy jó ideje semmi sem köt az oktatáshoz.

2022. nov. 24. 23:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Emellett majdnem minden éjszaka a régi családi házzal álmodom ahol felnőttem és 19 évig éltem. Álmomban tudok róla, hogy már más család él ott de én mint betolakodó, betörő vagy nem is tudom mi, kisajátítom a házat álmomban. Néha lelövöm az új családot, néha a pincében húzom meg magam, néha várok amíg elmennek otthonról, hogy zavartalanul lehessek a házban. Már kezd az őrületbe kergetni.
2022. nov. 24. 23:23
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem amiatt van, mert mély nyomot hagyott benned az iskola. Valószínűleg ma már máshogy cselekednél sok helyzetben, és megváltoztatnál pár dolgot, ha lehetne. Lehet, hogy sokmindent megbántál, és még mindig hibáztatod magad az régi történések miatt. Nem az oktatáson van a hangsúly, hanem az élményeken, amiket akkor átéltél. Az nehéz, kellemetlen, kínos helyzetek megmaradnak az emberben.
2022. nov. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
12 év iskolai terror volt számomra és nem szívesen gondolok vissza az iskolára, de minden második éjszaka odakerülök, hogy újra kell csinálni az érettségit és emiatt újra kell járni az iskolát... Ez akkor volt mégrosszabb, mikor egyetemista voltam és egyszerre kellett az álmomban az egyetemi dolgokat és a középiskolás dolgokat csinálni. De igen, a sok megalázás amit adtak az is benne van az álmokban...
2022. nov. 24. 23:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Haha :D nagyon hasonló álmaim nekem is szoktak lenni, és rendszeresen. Múltkor én is betörtem a régi házunkba, ahol már új lakók laktak, de a cuccaim még ott voltak. Mindenáron el akartam őket rakni és magammal vinni, és sietni kellett, nehogy hazajöjjenek.

Sokat gondolkoztam, hogy mit jelenthetnek... de magamnak könnyebb kitalálni, mert tudom magamról, hogy hiányzik a régi életem, amikor még gyerek voltam. Olyan felfoghatatlannak tűnik, hogy már elmúlt. Szó szerint nem maradt belőle semmi... nem tudom, te miken mentél keresztül, de szerintem nem tudod (te se) elengedni a múltat. Lehet, hogy hiányoznak a régi dolgok...

2022. nov. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyi rossz dolog történt veled, az még inkább megmagyarázza, hogy miért álmodsz ezzel ilyen gyakran. Próbálod elfelejteni inkább, pedig azzal csak elnyomod az érzéseid...
2022. nov. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát már ennyi idő alatt illene elfelejteni az iskolás éveimet 5-ös... Napközben sosem gondolok rá, mert nem érzem, hogy meghatározna bármit is most már. Megalapozni megalapozta a lúzer életemet, de már nem gondolom, hogy releváns.

4-es Üdv a klubban. Bár nekem nincsenek ott régi cuccaim, csak a nyugalom ami hiányzik, mert ahol most lakom az élhetetlen, nem nyugodt életre találták ki. Mondjuk alapból is utálom a panel életet, hiányzik nagyon a kertes ház de az sajnos sosem lesz az életemben már.

2022. nov. 25. 00:01
 7/7 anonim válasza:
Nekem még az jutott eszembe, hogy ha mist nyáron fejezted be az egyetemet, akkor még mindig lehet egy kicsit új a “teljesen felnőtt élet”. Mivel ez nagy változás, lehet ezért is jönnek elő a gyerekkori dolgok, amikor még minden más volt.
2022. nov. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!