Mi az elmetükre technika, hogy kell csinálni lépésről lépésre? Mit lehet elérni vele?
Az elmetükre technikát akkor használjuk, amikor egy konkrétan megfogalmazott célt akarunk elérni.
Ezt az agykontroll technikát alfa állapotban alkalmazzuk. Szintünkön elképzeljük a jelenlegi helyzetet, a problémát egy fekete keretes tükörben. Pár percig elemezzük ezt a képet, majd kicsit arrébb toljuk a tükröt képzeletbeli képernyőnkön és megjelenítjük az elérni kívánt állapotot egy új, fehér keretes tükörben. A tükörben azt az állapotot látjuk, amikor már sikerült elérni célunkat. Éljük bele magunkat a jelenetbe, gondoljuk tovább, miket teszünk, miket érzünk most, hogy már elértük kitűzött célunkat. Próbáljuk minden érzékszervünket bevonni. Alaposan vizsgáljuk meg, hogy mit látunk, mit hallunk, hogy beszélünk másokkal, mit érzünk. Jelenítsünk meg rövid történeketeket, melyek a cél elérését követően zajlanak. Ha például sok pénz keresése a cél, akkor játszunk el a gondolattal, hogy mire költjük ezt a pénzt, képzeljük el, ahogy épp megvesszük a számunka szükséges dolgokat és már birtokoljuk azokat. Milyen érzés? Csak pozitív gondolatokra fókuszáljunk, miben lett jobb az életünk és környezetünk élete enne hatására.
A programozások során többé már ne jelenítsük meg a fekete keretes tükröt, erre csak az első alkalommal volt szükség. Innentől már csak a fehér keretes tükörre összpontosítsunk, csak arra az állapotra koncentráljunk, amikor már elértük kitűzött célunkat.
Még egy gondolat, a programozás végén mindig tegyük hozzá, hogy „Az történjen, ami mindenki számára a legjobb.” Hisz ha teljes átéléssel használjuk a technikát a programozott cél valóra válik, de nem tudhatjuk, hogy később visszanézve ne kívánnánk-e azt, hogy bárcsak mégse sikerült volna ezt akkor elérnünk. Ha ezt a mondatot hozzátesszük, akkor csak azon céljaink fognak valóra válni, amelyek valóban javunkat szolgálják, és előre visznek minket utunkon.
Az Elmetükre technikát akkor használhatjuk igazán eredményesen, ha él bennünk a Vágy, Hit és Elvárás a kitűzött céllal kapcsolatban.
Ajjaj!
1. Vegyünk be egy darab Ripedon (risperidon) tablettát. hogy megszűnjenek a képzelgéseink.
2. Konzultáljunk pszichiáterünkkel, meséljünk neki a visszaesésről.
3. Próbáljuk meg ép ésszel végiggondolni azt, hogy igazából mit is akarunk, és azt hogyan vihetjük véghez, függetlenül az ezoterikus marhaságoktól.
4. Ha sikerült, vonjuk le a következtetést, hogy igen ezotéria és trükkös tükrök nélkül is képes vagyok célok elérésére.
# 3
Na az öntelt görény megérkezett okoskodni.
Milyen jó, hogy vannak "öntelt görények", akik okoskodásukkal visszazökkentik az embereket a való világba, amiben élnek. Megakadályozva ezzel a teljes elbutulást, illetve a későbbi pszichiátriai kezeléseket.
Játék az aggyal csak játék, semmi más. Hasonlóképp hasznos, mint a "gyerünk, megtudom csinálni" motivációs tréning....
Amit az agyunkkal elhitetünk, az még nem biztos, hogy úgy is van.
A 4-es számú "játékos" kérem ismertesse az önteltség fogalmát, próbáljon meg párhuzamot vonni a hozzászólásom és az önteltség között, illetve kíváncsian várom a választ arra a kérdésre, hogy hogy jön ide a "görény" kifejezés.
Ne tévesszük össze az önteltséget a magabiztossággal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!