Agy kontrollal el érhető? Többi lent.
Nem, nem igaz. Nem lehetséges ilyesmi. Bárkinek sikerült volna, nagyon egyszerűen bizonyítható.
Tesla soha nem írt ilyet, csak kiforgatták a szavait.
Főleg nem a kvantumos abszolút badarság, leírhatom fizikailag miért, de hosszadalmas lenne...
Na és mit teremtettél, kedveském?
Hányas elemszámból hányszor sikerült bizonyíthatóan a pozitív kimenet?
Hány % esélye volt alapból az esemény pozitív kimenetére és szignifikánsan sikerült javítani ezen a %-on?
Írd le a körülményeket, ne az agykontrollos humbugot.
Amiről én beszéltem amúgy az Tesla. Soha nem mondott ilyet. Vagy utólag költötték hozzá a bulvár-ezó médiában.
A kvantummechanika az agyban egész egyszerűen úgy viselkedik, hogy az agy egy makroszkópikus rendszer. A kvantumhatások lokalizáltan lehet érvényesülnek egyes kölcsönhatásokban neurális szinten, ugyanakkor makroszkopikus rendszerként ki is egyenlítődnek.
Egyébként is magában az agyban ha zajlik modjuk egy kósza elektron hullámfüggvény összeomlása egy kölcsönhatáson, vagy összefonódott részecskék távolhatása, semmiben sem befolyásolja a környező világot. Nincs mérhető kapcsolat egy dobókocka eldobása és a koncentrációnk között.
A koncentráció egy felfokozott idegi tevékenység, ahogy az agykontroll is. Semmi különös nincs benne. Ha elpattannak az erek a szemedben sem tudsz fizikailag hatni a külvilágra. Ennek a kvantumfizikához semmi köze, maximum a multiverzum elmélet, de az minket úgy sem érint.
Bárcsak sikerült volna ez valakinek, én lennék a legboldogabb.
Tesla tényleg zseni volt, egy különc zseni. Imádom a munkásságát, és sajnos sokan vannak akik belőle élnek. Minden áltdumányos baromságot kitalálnak hozzá és eladják könyvben.
Belenéztem, itt is arról a tévhitről volt szó ami a kvantummechanika kétrés kísérletével kapcsolatos. Miszerint ha "nem nézel" oda akkor az elektron mindkét résen átmegy hullámként.
Pedig ebben nem az emberi szemlélő a lényeg, nem az, hogy a tudós nézi-e a monitort vagy sem... odakoncentrál-e. Ugyanis itt egyszerűen arról van szó, ha megzavarod a kvantumrendszert, akkor omlik össze ez a hullám állapota és már tudni vélhető, hogy csak részecske, egy résen megy át.
Ez viszont kölcsönhatás a műszer és a kvantum között.
Tehát összegezve, a kísérlét akkor is lezajlik ha te nem nézel oda, ugyanis a detektor már rég odanézett... de bármi más is ki tudja zökkenteni, akár egy kis háttérsugárzás is.
Ezért az ilyen kísérleteknél szigorúan elszigetelik a rendszereket mindentől.
Na most gondolj bele, az agyban sehol nincs ilyen, minden mindennel kapcsolatban van szerencsétlen hullámok folyamatosan megzavaródnak. Meg ha hullámként is viselkedik, ez a természetes módja neki.
Az agyban lévő neurofiziológiai jelenségeknek nincs mérhető, komoly hatása (koncentráció). Ezt már ezrek vizsgálták, mindenféle létező kütyüvel. Az agyhullámok is épphogy mérhetőek koponyán keresztül, nagyon nagyon minimális elektromágneses hatásuk van.
Ugyan úgy, sok ezer kísérletet végeztek amikor az illető koncentrált bizonyos véletlen eseményekre, dobókocka, pénzérme, tőzsde stb... sajnos eddig senkinek nem sikerült még, még ha úgy is érzi az ember (önbecsapás illúziója)
Ettől még én is ugyan úgy koncentrálok vizsga, pókerasztal előtt, nincs ezen semmi gond. 😃
Amúgy meg az agykontroll nem hülyeség, ezt nem mondtam... ugyanis a saját testünket, agyunkat tényleg lehet módosítani bizonyos módszerekkel.
Tibeti szerzetesek pl a saját vegetatív idegrendszerüket, a testhőt tudják változtatni... koncentrálással.
A psziché tényleg sokra képes a saját testünkkel. Akár a gyógyítómechanizmusok fokozása, szívverés stb... de ezek mind mérhető és tudományosan bizonyított dolgok.
Ami működik, az tudósok jelenlétében is fog, nem csak akkor ha nem nézel oda :)
Ezt viszont sajnos sokan arra használják fel, hogy kitaláljanak mindenféle hülyeséget hozzá, hogy ők telekinéziára képesek, gondolat meg jövőlátásra pusztán koncentrációval.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!