A vonzás törvényét valaki el tudná magyarázni?
Uraim, - kedves Lucifer - félre értés ne essék kérem!
Csak arra vagyok kíváncsi, hogy az általuk hirdetett elméletet milyen alapokra helyezik, pontosan, miként magyarázzák. Valami agy energiáról olvastam a minap, és megfájult tőle a fejem. Mert ezeken az állványokon a csokitorta a csoki vagy éppen az íz - esetleg - édes energiáktól lehet olyan ízletes. Nagyon tudni akarom, miért finom a csoki torta, és ahhoz meg kell értenem a vonzás törvényének lezajlásának körülményeit, feltételeit és szabályait. Vagy különben boldogtalanul hantolnak el. Nem akarom, hogy boldogtalanul hantoljanak el.
Köszönöm a megértésüket!
Azon az elven alapul, hogy aki kitalálta az jól meggazdagszik belőle, szóval marketing fogás.
Persze van benne némi igazság, de az nem a vonzás miatt van, csak a hozzáállás, önbizalom miatt. Ha úgy állsz valamihez hozzá (pl. egy randihoz), hogy jaj úgysem fog összejönni, emiatt siránkozol, akkor persze hogy nem fog összejönni, ha viszont odaállsz fullos önbizalommal, akkor viszont már nagyobb az esélye, mert nem azt látja a hölgy, hogy mindjárt összeesel a félelemtől.
Szóval megveszi a kétségbeesett naiv ember a könyvet, hogy majd ettől jobb lesz neki - lehetőleg jó drágán, mert akkor az biztosan egy jó könyv, tuti működik, meg a szomszéd Juliska néninek is működött - aztán pár dolog véletlenül összejön neki, és ettől jobb kedve lesz, megnő az önbizalma, pozitívabban fog gondolkodni, reményt ad neki a könyv, tehát placebohatása van, ami már egy létező dolog.
Az olyan dolgok viszont, amiknek ki lehet számolni a valószínűségét (pl. a szerencsejátékok) soha az életben nem fognak bevonzódni a placebohatás miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!