Lehet, hogy ez a világ nem is olyan amilyennek látjuk? (elméletem az igazi valóságról)
Biztosan nem ! Ezt a kvantumfizika már régen bizonyította. Azt még nem tudjuk, hogy egy számítógépes szimuláció, amiben a karma törvényei az igazak és az anyag a mátrix, amit csak látunk, de nem valós vagy pedig egyenesen mi a tudatunkkal, megfigyeléseinkkel teremtjük a világot és minden anyagi csak illúzió.
Ugyanis a kvantumfizika bebizonyította, hogy amit megfigyelünk az lesz csak anyagi, előtte anyagtalan hullám csupán !! Azaz mi élő, tudattal rendelkezőek alakítjuk a világot anyagivá, ergó mi vagyunk Istenek ! Ez a régi spritualizmus restaurációja R.I.P materializmus
Téves!
Én, ennél jobb világot akarok, de mégis ez a valóság, amiben mi élünk. Ki nem akarna olyan világot, ahol nem kell tennie semmit sem, de mégis minden adva van neki.
A másik: a szemünk csak egy, a többi érzékszervünktől. Ha elötted van az asztal, akkor is ott lesz, ha becsukott szemmel mész oda.
Érdekes a felvetés. Valóban, az asztal nem mozdul el, de itt szerintem nem is az anyag léte a kérdés, hanem az, hogy hogyan észleljük.
A szem valamit észlel, de azt az agyunk alakítja át számunkra értelmezhető képpé. (ld. optikai csalódások/illúziók.)
A tapintás, a hallás, és a többi érzékszerv teljesen másként észlel dolgokat.
Kérdező, személyes véleményem szerint az elméleted megállja a helyét, de már voltak olyan filozófusok/gondolkodók, akikben ez felmerült.
Az agyunkkal látunk és nem a szemünkkel. Ez már eljuttat egy újabb ponthoz. Az emberi tudatok rakják össze a valóságot. Ebből adódik a különböző szemszög és tudatosság. A világunkat a tudatunk határozza meg. A tudatalattink közös minden létezővel. Ha valaki felfedez egy újabb aspektust akkor az mindenkihez eljut, hol tudatosan hol tudattalanul. Mivel minden, energia hullám és rezgés, ezért ez változtatható. Ha megtaláljuk a módját és felülírjuk a valóságmátrixunkat akkor sokkalta több dolgot tudunk elérni.
De amúgy az első válaszolónak is igaza van.
Minden érzékszervünket az agyunk "dolgozza" fel. Nem 5 érzékszervünk van, hanem 6. Régen beleszámolták az agyat is, csak az manapság "lekopott a lista végéről". Nem is 12 csillagjegyünk hanem 13 van, csak az is lekopott és így tovább. Minél többet fedezel fel a valóságból minél több összefüggő aspektust fedezel fel, annál jobban rájössz a feloldásához szükséges kulcsokra, de ha valakit csak az anyagi javak halmozása érdekel, vagy bármi más kicsinyes dolog, annak csak sok sikert tudok kívánni. Mindannyian Istenek vagyunk, kik képesek hatni a valóságukra és a valóságra is, csak tudni kel a hozzá vezető utat és a módot. :)
Másoknak ez sok zagyvaság, de mindenkinek kell egy hobbi! :D
"Mindannyian Istenek vagyunk"
Ez azért kicsit erős megfogalmazás.
Mi nem tudunk világot teremteni, csak (át)alakítjuk azt.
"Mivel máshogy látja a világot a kutya, macska stb állat, és az ember is... Már ez eleve elgondolkoztató..."
Igen, más szemszögből látják, de a legtöbb állat sokkal élesebben. Mivel természetközelibbek mint mi, és éhen pusztulnának ha nem látnának jól, ezért nyilván részletesebben látnak. Viszont a tárgyakat ők sem látják másképp, ha így lenne, a macska nekirohanna a falnak, a madarak meg nem tudnák fölcsípni a magokat. Az, hogy melyik állat milyen színt lát, viszont változó lehet. Ahogy az is, hogy melyik élőlény a fény melyik hullámhosszát látja. A rovarok UV-t látnak, a kígyók pedig infravörös fényt (tehát hőt). Azon gondolkozom, vajon a kígyó megvakulna az előtte elfolyó lávától, mert olyan forró? Persze csak addig képes látni, amíg az adott tárgy hője elér. Az is furcsa, hogy látja a levegőnél hidegebb tárgyakat is, pedig előtte levegőréteg van, amit bizony látnia kell, hiszen a levegőnek is van hője, és ő pedig azt látja. Na mindegy. Remélem tudtam válaszolni, ha valamit rosszul értelmeztem csak szólj.
És ha már itt tartunk, színek nem léteznek. Csak úgy verődnek vissza (olyan hullámhosszon a látható fénytartományban), hogy az agyunk különféleképpen reagál, többek között úgy, hogy színeket képzel oda. Pedig valójában csak a szemünkbe jutó fény hullámhosszát érzékeli. Tehát színek nincsenek, minden egyszínű, ha úgy vesszük.
Ugyan ez vonatkozik a hangra. Nem létezik hang, a hang csak levegőhullám, pontosabban levegőrezgés. Nem létezik hang, viszont a szervezetünk különféleképpen érzékeli egy bizonyos tartományba eső levegőrezgést, úgy, hogy hangot képzel oda az agyunk. Valójában csak inger érte, hogy valamitől megrezgett a levegő. Csak az agyunk rakja oda a hangot.
Ez van a tapintással is, a különböző nyomásingereket különbözőképpen érzékeljük.
Ezért veszélyesek az olyan szerek, melyek képesek úgy befolyásolni az agyat, amely azt hiszi, hogy valóban fényinger vagy hangrezgés érte, és alakot vagy hangot képzelünk oda, vagy akár egy egész más valóságos világot. Tudni meg nem tudjuk, hogy valós-e, mert az agy úgy reagál rá, mintha valóságos lenne. Érdekes mindez.
a világ olyan amilyennek látod!
de hogy milyennek látod?
amilyen gondolataid vannak a világba kifelé, azok jelennek meg körülötted, ezt látod!
ha nem tetszik a kép, változtass magadon, vagyis a gondolataidon, és a világ is megváltozik!
Például egy háromdimenzió scannerrel kaphatunk egy számhalmazt ami egy tárgyat jelképez és ábrázolás nélkül megállapításokat tehetünk méretekről, szögekről stb.
Azt a kvantumfizikai marhaságot amit az elsőben olvastunk gratulálunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!