Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Gondolkoztatok már a jeleken?

Gondolkoztatok már a jeleken?

Figyelt kérdés
Nem tudom jó helyre írok-e, de talán ez egy jó kategória. Tehát mit gondoltok arról, hogy a környezetünkben vannak jelek amelyek a jelenlegi tevékenységeinket munka, suli stb, figyelmeztetnek, hogy talán nem is jó dolgot csinálsz. Példa képen nálam. Eddig egyetemi tanulmányaim alatt (most végzem) mindig gondok voltak, amelyek minket érintettek elsőnek, pl eltörölték a nyelvi érettségi után nyelvvizsgát, kétszintű érettségi, új pontszámítás, BSC-MSC rendszer, felsőoktatás változása, kar átalakulás, szakirány változás. Ezekre még nem figyeltem, csak mondom jól megszívtuk mint mindig. Az egyetemi tárgyak mentek, volt amivel kínlódtam de más is, bár látom, hogy az ég világon semmi haszna nincs ennek a mérnöki diplomának. Most meg, hogy elkezdtem a szakmámban tevékenykedni mindig falba ütközök. Rossz főnök, silány munka, nem sikerül az eltervezett feladat vagy cél, mindig gondok vannak, baleset, hibák, betegség, nem tudok egyről kettőre lépni. Vagy voltunk 3-an jelentkeztünk munkára, egyforma képesítéssel 2 havert felvettek engem nem. Szóval olyan mintha az ég se akarná, hogy én ezzel foglalkozzam. Így elkezdtem gondolkozni, hogy nem-e lehet, tényleg ezek jelek, hogy váltani kéne mást csinálni stb. Mit gondoltok ezekről?
2012. márc. 12. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Én hiszek abban, hogy az életben nincsenek véletlenek. Lehet, hogy ezek tényleg arra mutató jelek, hogy mással kéne foglalkoznod; de az is benne van a pakliban, hogy mivel nem igazán volt sikerélményed ezzel a munkával kapcsolatban, már predesztinálod, hogy semmi jó nem sülhet el vele kapcsolatban.

Viszont az tény, hogy jelek vagy predesztináció ide-vagy oda, szerintem ha nem vagy így boldog, akkor keress valamit, ami azzá tesz! :)

2012. márc. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Diavolino44 ***** válasza:

Amit az elozo irt azzal egyetertek! Szerintem sincsenek veletlenek. A jelek, szimbolumok, almok, csak akkor szamitanak ha ugy erzed van ertelme. Nem kell mindenhol glorias angyalokat latni!

Amugy meg ha ezeket a jeleket ugy fogod fel hogy neked nem ezt kellene dolgoznod akkor kezdj bele egy uj utba. Viszont mindennek ket oldala van, te azt mondod szerinted minden gatol en meg azt mondom hogy azert gatol minden mert az elet kihivasok ele allit s vizsgaztat mennyire tudsz kitarto lenni. Az elet egy szubjektiv dolog s csak te tudhatod merre akarsz menni.

2012. márc. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek kivéve az első hszt. Lehet igazatok van, az is igaz, hogy sok sikerem és örömem nincs benne amit most csinálok, szóval lehet váltani kéne. Csak már lassan 10 éve ezt tanulom, és most egy újba belekezdeni, de mibe egyáltalán.. hmm
2012. márc. 12. 12:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Hitvilág kérdése. Én pl. ezeket a dolgokat a Karmának tulajdonítom. Nem én találtam ki, egy barátom fejtette ki ezt bővebben, aki nem mellesleg látó.

Ha az életed valamelyik része rossz vágányon halad, a Karma jelez, büntet, néha elég keményen.

2012. márc. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az oktatási rendszer változásain több ezer diák átment, soknak hasonló vagy ugyanilyen élményei voltak. Akkor ők mind rossz irányban haladnak?

A munkaerőpiac a béka segge alatt van Magyarországon, a dologó népességnek csak igen csekély százaléka nem küszködik olyan problémákkal, mint te, vagy még rosszabbakkal.


Lehetséges, hogy rossz úton haladsz, de kétlem, hogy amiket felsoroltál azok jelek lennének. Illetve kétlem, hogy a foglalkozásod ellen szólnának.


A mérnök szakma nagyon piacképes, de sajnos nem Magyarországon. Talán országot kéne váltanod... ha mondjuk különföldön is ugyanilyen falakba ütközöl, na akkor már érdemes a pályaváltáson gondolkodni. De kétlem, hogy így lenne.

2012. márc. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bocs a helyesírási hibákért :)
2012. márc. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!