Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gondolkoztatok már rajta?

Gondolkoztatok már rajta?

Figyelt kérdés

Mit érnek az írott törvények ? Mit érnek a jogok, a jogászok. Mit érnek bírák , esküdtek? És mit ér a kódex, ami megmondja mi igazság, és mi nem? Az igazság, amit a szíved digtál, az az igaz törvény, és papírra vetve másokra nem erőltetheted. Mit érnek Szent Bibliák, Talmudok, Koránok és egyéb "szent" könyvek? Amik megmondják kiben, miben, és miként hidj. Az igaz hit, és az igaz Isten, benned fogantatik meg. Szívedben születik, mint az ártatlan gyermek. Te ott őrzöd őt, mélyen magadban, ahol senki nem látja, és soha el nem veheti.

Mi az élet ? Nem végtelen monoton egyenes út mely egységes minden embernek. Hanem hosszú ösvény, ami által egyedi, és fontos leszel. Ne egy legyél a sorból, te légy AZ aki kilép belőle. Akit egyszerre formál a múlt, és a jelen.

És hogy mikké lettünk ? Nézz a tükörbe, mert én is azt teszem. Kérdezd meg magadtól, és kérlek felelj..

Csak én könnyezem?...



2012. jan. 7. 22:48
 1/9 anonim válasza:
Ha megnézzük a Gyilkosság az Orient Expressent akkor ott is látszik, hogy különbözik a tövény igazsága és az emberek szívének igazsága ...
2012. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Emos vagy? Nézz egy kis homi tapizást és jobban leszel.
2012. jan. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ti vakok mikor nyitjátok fel a szemeteket végre ez nektek nem élet amit ti éltek és azért h nem látjátok az igazságot csak magatokat hibáztathatjátok, remélem lesz idő és valaki aki majd megtanít titeket félni, a bűnt melyet nap mit nap elkövettek, embertársaitokat cserben hadjátok, csak a pénz kell nektek, mely ebben a világban írányít.....
2012. jan. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy csak itt a GYK-n egyetlen kérdésre hányféle válasz érkezik, és mekkora viták kerekednek.

Szükséges egy egységes törvénykezés.


Ennyi erővel megkérdezheted, hogy miért vannak illemtan könyvek? Miért nem viselkedik mindenki úgy, ahogy jónak látja?

2012. jan. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2012. jan. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Annak szól, aki a negyedikként válaszolt nekem. A lényeg amit mondani akartam, nem az igazságszolgáltatás, és a törvénycikkelyek körül van. Hanem akörül, hogy az ember elveszíti önmagát, mire életének nagy javát leéli. Itt vagyok, megvénhedve egy roskadozó testben, és csak arra gondolok, hogy az életet amit éltem, szégyellem. Soha nem bántottam senkit. Nem voltam sem alkohol, sem kábítószer függő. (Kipróbáltam őket persze, fiatalon, hisz ki nem) De mégis úgy látom, hogy a legnagyobb hibát ott követtem el, hogy nem maradtam hű, önnönmagamhoz.

Igazad van. Káosz volna törvények nélkül. De tedd fel a kérdést. Van igazság ? Vagy lesz valaha is ?...

Én mindenap ezt kérdem magamtól..

2012. jan. 7. 23:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Milyen igazságra gondolsz?

Egyetlen nagy abszolút isteni igazságra?

Minden embernek megvan a maga igazsága, és akkor érez igazságtalanságot, ha nem az ő igazsága, hanem másé érvényesül.

2012. jan. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pontosan mire gondolsz? Mit csinálhattál volna meg pl?
2012. jan. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Minden embernek saját igazsága volna? Nem . Minden ember aki képes megmondani mi jó és mi rossz. Már az 5 éves gyermek is.
2012. jan. 8. 23:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!