Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Gondolkoztatok már azon, hogy...

Gondolkoztatok már azon, hogy a leghíresebb mesék teli vannak erőszakkal, gonoszsággal?

Figyelt kérdés
Mondok néhán példát. Itt a Piroska és a farkas. A farkas megeszi a nagymamát a farkasnak felvágjákk a hasát. A Holle anyó: szurkot öntenek a lányra. A csipkerózsika? elátkozzák? hm... Hamupipőke: Bezárják a lányt... Jancsi és juliska: hízlalja a gyereket, hogy megehesse, utána tűzbe dobják a nyanyát.A farkas és a 7 kekcske gidáról ne is beszéljünk... És az ólomkatona? Kiesik az ablakból, utána megégnek a tűzben... És a mondókák? süss fel nap, fényes nap, kertek alatt a LUDAINK MEGFAGYNAK?? boci boci tarka, SE FŰLE, SE FARKA??? Szerintetek?!
2011. okt. 1. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
[link] Szerintem neked ez tetszene.
2011. okt. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, bár elvileg ezeknek pont az a lényege hogy a rossz mindig elnyeri méltó büntetését, ergó ne legyél rossz mert megbűnhődsz.

Egyszer megpróbáltuk össze szedni azokat a meséket amikben nincs gonosz.Egy mese került a listára a Micimackó


De a mondókák eddig fel sem tűntek.. :)

2011. okt. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát igen... :)
2011. okt. 2. 09:11
 4/9 A kérdező kommentje:
Legelső válaszadó: nem olvastam el végig, de igen, tetszik, majd ha lesz időm elolvasom, köszi :) Még jöhetnek a válaszok!
2011. okt. 2. 09:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A Micimackót pont ezért károsnak is tartják, mondván hogy nincs benne katarzis...
2011. okt. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tényleg? Ezt nem is tudtam... :O
2011. okt. 2. 13:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Aha. A Hupikék Törpikéket pedig azért akarták betiltani, mert náci ideológiát képviselnek. Hókuszpók, mint zsidó karikatúra, Törpilla, mint az árja szépség megtestesítője, Törpapa, mint diktátor, fekete törpök el nem fogadása, mint rasszizmus, kollektív tulajdon... Sőt, tekintve, hogy csak egy lány szerepel a mesében, azt is kitalálták, hogy látens homokosok.
2011. okt. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:DD Homokosok :D Én is gondolkodtam ezen, hogy csak a törpilla van... Ez az emberi hülyeség határtalan.... :DDD
2011. okt. 2. 14:32
 9/9 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még válaszok! :D
2011. okt. 2. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!