Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy lehet védekezni a lelki...

Hogy lehet védekezni a lelki bántalmazás ellen?

Figyelt kérdés
Van egy férjem,és két gyerekünk. Én még szerelmes vagyok ő elég régtől elég rideg velem.Ha "megsértem" utána napokig nem szól hozzám,nem ér hozzám,gyakran mondja hogy hülye meg elmebeteg vagyok,lassan már én is elhiszem.Régebben nagy volt az önbizalmam,mostmár nincs,ugy érzem felőröl ez a helyzet. Vissza akarom kapni magamt,meg ha egy mód van rá őt is.
2011. aug. 18. 13:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hogy hogy kell védekezni ellene? Egy jó kemény baseballütő megteszi.
2011. aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Miért üvölt veled az imádott férjed, lehet hogy már Ő nem imád Téged?
2011. szept. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Lehet.Azért mert zavarja amit,amikor és ahogy mondok,kérdezek.Mostanában nem üvolt amugy.
2011. szept. 18. 12:30
 14/14 anonim ***** válasza:

Azok a tünetek, amiket leírtál, az alapján az a tippem, hogy Te a egy lelkileg bántalmazó pasival élsz. Ezek a férfiak általában narcisztikus személyiségzavarban is szenvednek.


Sajnos a pszichológia mai állása szerint a narcisztikus személyiségzavar nem gyógyítható. Már a gyerekkorban kóros egocentrikus világnézet alakul ki, ezért csak árnyalatnyi szinten lehet változtatni rajta valamit.



Két könyvet ajánlok, a témában:

"Szavakkal verve..."

és

"Segéltség a párom narcisztikus!"


Két megoldás létezik:

1. Szakítotok

2. Együtt maradtok, és be kell rendezkedned egy örök életig tartó védekező stratégiára, hogy a saját lelkedet megvédd...


Persze a 2. eset a gyereken nem segít, Ő továbbra is szenvedni fog. A szülői példát követve, valószínű, hogy maga is felnőttkorában bántalmazó, vagy áldozat lesz.


Illetve ha nálad kodependencia (társfüggőség) is fennáll, nagy bajban vagy..


A első könyvet amit írtam, googliban megtalálod, és letölthető. Előre szólok, döbbenetes lesz...

A második lépés pedig ezután az lesz, hogy pszichológushoz fogsz menni...


Sok sikert!


Ui: Tucatnyi cikk szól az interneten a narcizmusról és a szóbeli/lelki bántalmazásról...

2013. nov. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!