Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy lehet egy könyv olyan...

Hogy lehet egy könyv olyan sikeres, ami azt állítja, ha erősen gondolsz az ötöslottóra, akkor megnyered?

Figyelt kérdés

Vagy erősen gondolsz egy tételre és azt fogod kihúzni?

Hogy lehet hinni ekkora hülyeségben?

A titok könyvről van szó.


2011. jún. 5. 14:37
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az igen jó cikkben le van írva, hogy miért csacsiság a vonzás törvénye és az is érintve van, hogy miért sikeres:

[link]

2011. jún. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
beleolvastam ebbe a linkbe. de ez is csak egy vélemény, amivel sokan nem értünk egyet.
2011. jún. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
46%
13.17 az a baj ezzel, hogy ez nem csak egy vélemény, hanem észérvek, amit nem igazán lehet megdönteni. Véleményem szerint a klasszikus értelemben vett vonzás törvénye nem létezik. De létezik az emberi akarat és bizonyítási vágy, és a pozitív hozzáállás. A pozitív hozzáállás tényleg fontos. Pl: két hét múlva államvizsgázom, nem mehetek úgy neki, hogy nem fog sikerülni, és nem azért mert akkor ezt vonzom be, hanem mert egyszerűen csak pozitívan állok hozzá, hogy persze hogy sikerülni fog, hiszen ezért tanulok. A titok azonban nem más, mint az emberi akarat, és a dolgokért tett tevékenységeink végül a cél elérése misztikus köntösbe bújtatva. És megmagyarázza az összes lehetséges buktatót.. ha nem jön össze, az nem azért van mert nem létezik a vonzás törvénye, hanem azért mert te nem akartad eléggé. Sőt ha valami kifejezetten rossz történik veled, akkor azt is te akartad... na nehogy már. Tegye fel a kezét, aki rosszat akar magának? Pl ki akar rákos lenni, vagy ki akar bevonzani egy autó balesetet, netán ki akarja elveszíteni a szüleit mondjuk egész fiatalon? Vagy ebben az esetben mondjuk a szülők akartak meghalni és magukra hagyni az 5 vagy 10 éves gyereküket?
2011. jún. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Ez pont, hogy nem vélemény, hanem bizonyítékok összegyűjtése. Ez elég nagy különbség.
2011. jún. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
16:27. azért ne ferdítsünk. ez az egész nem azt jelenti, hogy mindig csak azért történik mert gondolunk rá. de ha pozitívan gondolunk valamire és sokszor és arra, hogy elakarjuk érni, akkor nagyobb valószínűsége is lesz. Senki nem mondja, hogy 100%-osan. csak nagyobb esély van sikeresebb életet élni.
2011. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
20.07 bár nem tudom kívülről a Titkot (csak a filmet láttam, a könyvet nem olvastam) de ha jól emlékszem épp ez az egyik lényegi mondanivalója, hogy pont erről van szó, hogy mindent magunknak vonzunk be. De igazad van, nem kell ennyire szélsőségesnek lenni. És abban is igazad van, hogy fontos a pozitív gondolkodás, de ezt írtam is. De ha végig gondolod, bárhogy lehet csűrni csavarni a dolgot végső soron az ember valamit kigondol és ha elég elszánt és ügyes akkor eléri. De ehhez nem kell kvantumfizika.. És nem is a vonzás törvénye, hanem a saját céljaink elérése a saját tetteink által. Miért jobb azt hinni, hogy ez a vonzás törvénye miatt van mint saját magunk miatt? De nem akarlak meggyőzni sem Téged, sem mást. A hittel nincsen semmi baj, amíg nem ölt mérhetetlen elvakultságot és butaságot (félre ne érts, ez nem személyeskedés, csak általában beszélek). Ha valaki próbálja alkalmazni a törvényt ártani nem árt vele - jobb esetben - sem magának sem másnak.
2011. jún. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Én lehetségesnek tartom a vonzás törvényét, mivel nem tudom se megcáfolni, sem bizonyítani.


De a lényeg, amit már leírtatok, h pozitív gondolkozás stb, az tényleg fontos, csak néha kevés.


El is mondom miért. Sejtbioszból vizsgáztam, csak két tételt tanultam meg rendesen, ezért megpróbáltam bevonzani azt a két tételszámot, és sikerült! négyest kaptam sejtbioszból, pedig csak 3-ast kaphattam volna, hiszen két tételt húztam. És sztetek a két tétel között ott volt az amit akartam?


Hát nem :D

mikor a tanár kiment, megtámadtam a tétellapokat, és kihúztam azt, amelyik nekem kellett, ezért kaptam meg a négyest.


Mindezért az én elvem az, h kell hinni abban, h vmi sikerülni fog, de mindig tenni kell érte, mert különben csak csalódás ér :)

2011. jún. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!