Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mennyire kell ellazulni ahhoz...

Mennyire kell ellazulni ahhoz hogy a történelem jobban belemenjen a fejembe?

Figyelt kérdés

3 éve végeztem tanfolyamot ,de kb azóta nem értem el komolyabb sikert ,viszont ha le akarok menni mélyre akkor elég jól letudok, csak nemtudom hogy hogyan tanuljak közben


fő problema hogy csukva van a szemem ,ha meg kinyitom már is nem leszek olyan mélyen, ti milyen technikákat alkalmaztok?


egy reál beállítottságú srác17F


2011. ápr. 4. 18:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az én tanulási módszerem az ellazultságon fekszik, nem az odafigyelésen. Persze kettő összhangban van egymással:

Kikockultam, kibringáztam magam, maszturbáltam, rajzoltam, egyebek, szal mindent megcsináltam, amit szerettem volna suli után. 7-8, vagy akár 10 órakor elkezdek tanulni, így nincs bennem feszültség, hogy ,,jajj megint meg kell tanulni 100 szót a szószedetből". Így jobban is tudok koncentrálni mert tudom, hogy most tanulásnak van itt az ideje, nem kell másra koncentrálnom, hogy ,,de jó lenne most rajzolni", mikor már rajzoltam ma 2 órát. Így a figyelmem nem fog elterelődni a hobbijaimra, más gondolatokra, amelyet 1-1 szó ébreszt például 1-1 tananyagból, hanem már-már természetfölötti önkontrollal percek alatt megtanulom az anyagot. Az eredménye, hogy mondjak egy konkrét példát: esti fél 11 órakor 5 percig olvasgattam a kémia vázlatot, majd rákövetkezendő nap elsó órában, azaz 8 órakor 4-es érdemjegyet kaptam felelésre. Persze a személyiségedhez kell társulnia a folytonos nyugodtságnak, hogy tudj improvizálni, a beszélő készséged ezzel emeld, a józan eszeddel rögtönözz.

Én így csinálom, ahelyett, hogy átszenvedjem az egész délutánt egy tananyag megtanulásával, mint az osztálytársaim elmondják.

2011. ápr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

köszi, jah ,de kb ahány ember annyi tanulási módszer..:S


van egy ismerősöm full negatív a gyerek ,mindig káromkodik , leszarja a dolgokat ,nem tanul oráról órára ,de témazáróra2-3 óra alatt megtanul ,én meg nem tudom magamról elképzelni mindezt, pedig nagyon igyekszem:(

2011. ápr. 6. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!