Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mennyire kell ellazulni ahhoz...

Mennyire kell ellazulni ahhoz hogy a történelem jobban belemenjen a fejembe?

Figyelt kérdés

3 éve végeztem tanfolyamot ,de kb azóta nem értem el komolyabb sikert ,viszont ha le akarok menni mélyre akkor elég jól letudok, csak nemtudom hogy hogyan tanuljak közben


fő problema hogy csukva van a szemem ,ha meg kinyitom már is nem leszek olyan mélyen, ti milyen technikákat alkalmaztok?


egy reál beállítottságú srác17F


2011. ápr. 4. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Agykontrollal fogalmam sincs de arról igen hogy tanuld a törit.


Próbáld beleélni magad az ottani emberek élelébe. Hogy te mit tennél.

2011. ápr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

talán többre mennél, ha a könyvet olvasnád és nem ilyen hülyeségekkel foglalkoznál és várnád hogy bele menjen a fejedbe.

szerinted ha létezne ilyen megoldás, akkor nem alkalmaznák széles körben?

2011. ápr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bretso ***** válasza:
Tedd a könyvet a párnád alá, amikor alszol és hip-hop, egy éjszaka alatt, belemegy a fejedbe a tudás! Úgy ám!
2011. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szóval tanfolyamot is végeztél, kiadtál rá X összeget és még mindig nem látod hogy soha az életben nem fog működni. Az egyetlen módszer ami működik az a TANULÁS. Hidd el sokaknak bevált.
2011. ápr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

eddig is így álltam hozzá, mint ahogy ti gondoljátok, de ez baromira nem elég.

értelmes válasznak nagyon örülnék:)

2011. ápr. 4. 20:53
 6/12 3rdeye ***** válasza:
lemész a legmélyebb szintre, ekkor azt mondod: "most elolvasom a xy fejezetet, és amit olvasni fogok, arra később tisztán emlékezni fogok" és kijössz, elolvasod. majd azt mondod: "most elolvastam az xy fejezetet, és ennek szövegére tökéletesen emlékszem". nagyjából ennyi
2011. ápr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ ,elég egyszerűen hangzik ,kicsit szkeptikus vagyok, de igyekszem hívő lenni.

neked van tapasztalatod ,ezzel a módszerrel jobban megy?

2011. ápr. 5. 17:43
 8/12 anonim ***** válasza:

Így nem fog belemenni a történelem a fejedbe, és semmi más sem.

A fejedbe nem belemennek a dolgok, hanem Te teszed bele azzal, hogy tanulsz és odafigyelsz arra, amit olvasol.

Az agykontroll maximum arra jó, hogy jobban tudj koncentrálni a tanulásra.

Szerintem erre nincsenek agykontrollos trükkök.

Értelmezően olvasd el a fejezeteket, és úgy nem bemagolod majd, hanem tudod, hogy mit tanulsz, illetve megérted.

Nekem volt egy osztálytársam, aki mindent, törit, biológiát, mindent úgy mondott fel, mint a verset, de belekérdezni nem lehetett, mert nem értet belőle semmit.

Na, ne így csináld!

2011. ápr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mint ahogy masok irtak elottem, nem ellazulni kell hanem oda kell figyelni.

Amikor a szovegben egy meg nem ertett szot elolvasol, azt tisztazd magadban. Ha kell, ertelmezo szotar segitsegevel. Ha ezt nem teszed, azt fogod eszrevenni, hogy mar elolvastal harom bekezdest es fogalmad sincs mirol szolt. Ez azert van, mert atsiklottal egy meg nem ertett szo felett. Nem feltetlen idegen szo, lehet h egy altalanosan hasznalt magyar szo, a lenyeg, hogy ertsd a jelenteset. Amikor erted a szoveget, akkor fogod konnyen megjegyezni.

Hasznald a tudas “10-24-7”-es kodjat. Azaz olvasas utan 10 perccel olvasd el ujra. 24 oran belul ujra vedd at az anyagot, majd 7 het mulva ismet es elvileg garantalt a tudas. Persze embere valogatja :)

2011. ápr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. ápr. 6. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!