Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Itt a bizonyíték a meditáció...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Itt a bizonyíték a meditáció előnyeire?

Figyelt kérdés

[link]

Régóta várt eredmény született a meditáció tudományos vizsgálata során: kiderült, hogy a gyakorlatokat végző emberek immunrendszerének sejtjei lassabban öregednek. Az eredmény úttörő lépés a pszichoszomatikus jelenségek, a lelki és a testi folyamatok összekapcsolódásának megértése felé.


2010. nov. 23. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:

En az indiai osi jogabol sajatitottam es a jogat, s igy a meditaciot is.

Tehat ez a megallapitas mar nem uj, mivel a joga, illetve a meditacio az elme megnyugtatasat szolgalja, amikor kikapcsoljuk az elmet es ellazulunk tudatosan, es kizarjuk a kulvilagot, a hetkoznapi gondjaintol megszabadulunk.

A joganak ez az elsodleges celja es nem kizarolag a megvilagosodas, mint ez sokan hiszik.

Igy lesz oregedesgatlo hatasa, mivel mar kizartuk annak a lehetoseget, hogy idegrendszeri betegsegeink legyenek, vagy pedig kulonbozo testi betegsegek alakuljanak ki, mivel a meditacioval, es a testi gyakorlatokkal mar megelozzuk ezeknek a kialakulasat.

2010. nov. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

kedves előző...talán lehet öreg hibát követnek el a jógik, ha csak anyagi világ "borzalmaitól" való menekülés miatt végeznek meditációs gyakorlatot, s nem pedig a saját fejlődésük érdekében, ami a megvilágosodás, ami pedig annyit jelent, hogy az univerzum egyetlen szabályát fogadják el teljes eszükből és szívükből végkifejletként, ami az egészért való élés, mintsem önmagunkért...ugyanis ezáltal kerülhetnek ki a szenvedések és önzésük fogságából, megszüntetve az attól való félelmet is...így legyőzve önmagukat, legyőzve azt az érzetet, hogy menekülni kell...mert a te felállásodban csak időszakos boldogságról van szó...így az emberek, akik ezt teszik ahhoz fogják kötni a boldogságot(meditáció)...s ha éppen nem tudnak lemenni "alfába", akkor szarul érzik magukat...meditációfüggővé válnak...ami még mindig önzés...a boldogság bennünk van...nem a tárgyakban és fogalmakban...természetesen van olyan, aki most ezt így nem fogja fel...de tudom, hogy idővel belátják az emberek...:)


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

15:33

Igen En megertem amirol beszelsz, de hidd el, hogy Aki egybol elkezdi a meditaciot es nem fog lelki-testi tisztitast vegezni, akkor nem is fogja elerni azt, hogy megvilagosodjon!

En bevallom, hogy nem neztem meg a linket, de tapasztalom ezt, hogy nagyon sok szemelyiseg tudatlanul kezdi el, es "megvilagosodni" akar, de nem ismeri a felteteleket, mivel nem lehet ezt olyan konnyen elerni.

"Megkell dolgozni erte"! Igy van?

En valoban mar nagyon regen ismerkedtem meg a jogaval, es az ongyogyitas volt a celom, de mindig haladtam es egyre tobbet fejlodtem lelki szinten.

En mar tul vagyok az evilagi elet csabitasain, es elertem azt, hogy lelki bekeben es boldogsagban elek.

De ugy erzem, hogy mindenkinek a testi-lelki tisztitas utan lehet csak elkezdeni, mivel amig ezt nem vegzi el, akkor nem fog elobbre jutni, es csalodni fog.

2010. nov. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

10:01.


tökéletesen megértettem amit mondtál, csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy ha a meditáció cselekményéhez kötjük a boldogságot, akkor ugyanolyan függőséget okoz, mint aminek a csábításaitól te megszabadultál már...csak ezért szóltam, hogy ne legyen félreértés, egyébkén igazad van, gyakorlat teszi a mester, és a megvilágosodásba még mindig beletartozik a testi lelki egyensúly, nem hiszem, hogy külön kéne választani. csak ezért szóltam. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!