Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy tudnám legyőzni a félelmet?

Hogy tudnám legyőzni a félelmet?

Figyelt kérdés
nem arra gondolok, hogy veszek egy mély levegőt és szembenézek vele, hanem arra, hogy maga az érzés ne jelenjen meg, vagy enyhüljön
2010. nov. 4. 21:17
 1/5 anonim válasza:
100%
Én ezen átestem! Figyelj még mindig félek 1 kicsit ha 1edül vagyok 1 sötét házban de nem gondolok rá leszarom ha kopog vmi és nem félek
2010. nov. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

megértelek, rettenetes érzés, szerencsére én már kinőttem belőle, de nem is kellett nagy lelki erő ehhez.


igazából a legjobb mégis az, ha szemebenézel vele, mivel így fog elfojtódni az a belső félelem, amit mindig tapasztalsz.


ebben segíthet az, ha racionálisan gondolkodsz, pl én nem mertem kimenni a sötét konyhába kiskoromban, de bele kell gondolni, h mi baj érhet, és ha nem találsz semmi normális okot a félelemre, ak azzal nyugtasd magad. ha mégis van, ak gondold át, h mit cselekednél adott szituációkban, és ha felkészültél mindenre, ak nincs okod félni.


ha nem tudtam segíteni, ak érdemes konkrétan leírnod, h mi a gondod.

2010. nov. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ne féljél, keféljél!
2010. nov. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, ha egy durva látvány után este félsz teljesen normális. Az, ha egy cápatámadás után félsz a nagyobb vizektől szintén normális.

Az, ha félsz a magasságtól szintén normális. Sokan kinövik, illetve sokaknak az életük későbbi szakaszán jön elő.

A pókoktól vagy egyéb állatkáktól való félelem vagy undor szintén normális, bár le lehet küzdeni. Csak el kell hinni azt, amitől félsz. Ha a fájdalomtól akkor azt, hogy nem fog fájni, meg milyen nevetséges, hogy egy pár centis lény árthat neked komolyabban... Mondjuk egy halálos méreggel rendelkező állattól félni szintén normális.Hiszen az egy normális védelmi reakció ami még a pusztákról maradt az agyunkba...

Félni a zordabb emberektől, vagy az agressziótól szintén normális, de kezelhető, ha már-már nagyon zavaró.

Éjszaka a sötéttől félni eléggé unszimpatikus tud lenni, de szerintem egy megfelelő családi állapot váltás után megszűnik.

Esetleg egy komolyabb védelmi rendszer amiben megbízol vagy egy kutyus is enyhítheti.

Ha egy ember a kiváltó ok akkor attól meg lehet szabadulni. Ha rokon akkor lehet vele beszélni.

A szellemek meg efféle misztikus dolgoktól való félelemmel nem tudom mit lehet kezdeni, mert elég racionális elme vagyok és el sem tudnám képzelni, hogy ilyen lények vannak velem egy térben, de ha mégis akkor is minek ártana nekem:D Mást sem bánt akkor engem miért kínozva. Hülyeség.

Egy szó, mint száz! Meg kell találni az OKOT és racionális meg kell találni az enyhítő szankciókat.

2010. nov. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez egy igazi NAGY kérdés.


A félelem a szeretet igazi ellentéte, nem a gyűlölet, mint ahogy általában rávágják az emberek. Csak úgy győzheted le, ha lelked egészét a szeretet érzése, a nyugalom és a béke járja át.

De sajnos ilyen megvilágosodásra kevesen képesek...


Azért hajrá! Szép törekvés, életcélnak is kiváló!

2010. nov. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!