Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy fogadjam be a totálisan...

Hogy fogadjam be a totálisan racionális matektanáromat az életembe?

Figyelt kérdés

3 éve ő a matektanárom, és azóta sem sikerült "nem érdekelni az hogy ő ilyen" és mindig rosszul érzem magam az óráin a hatalmas racionalitása miatt, nyilván egy ilyen ember számára nem létezik az agykontroll ,nem is akarom hogy megváltozzon ,hiszen ő a tanár ..


agykontrollosok válaszára vagyok kíváncsi, ha nem vagy az kérlek ne válaszolj ,köszönöm


2010. okt. 9. 22:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
17F
2010. okt. 9. 22:51
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
a leggerinctelenebb dolog az akaratod másra kényszeríteni, ezt zsarolásnak hívják.
2010. okt. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Rossz matektanár lenne az,aki nem racionális. Miért kellene az életedbe befogadnod? Hallgasd meg a magyarázatát,és tanuld meg a matekot. Ennyi.
2010. okt. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozz a tananyaggal,ne a tanárod szeméyliségét boncolgasd... Azért ülsz az órán,hogy tanulj, gondolom nem az élet nagy kérdéseit kell együtt megoldanotok a tanároddal. A matekhez meg pont hogy jó a racionális gondolkodás,nem értem,mi ezzel a baj.
2010. okt. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

a tudomány azért tudomány, mert racionális - ez a lényege.

a racionális gondolkodásmód nem engedi meg az olyan habókos marhaságokat mint az agykontroll...

2010. okt. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem még mindig jobb egy racionális matektanár egy elvarázsolt embernek, mint egy szigorú irodalomtanár egy racionális embernek.

A matekot meg lehet tanulni+érteni, de mások logikán túli világképét/világnézetét nem. :(


Remélem belőled nem lesz tanár.

2010. okt. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd el feleségül, csak tanuld meg tőle a matekot.

Mit zavar téged, hogy létezik-e számára az agykontroll vagy sem? Az agykontroll nem egy vallás, hanem egy technika. Ha megtanultad, és úgy érzed, hogy neked működik, akkor csináld. Semmi bajod nem lesz attól, ha mások nem csinálják.

2010. okt. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Figyelj. Neki az a dolga, hogy a lehető leglogikusabb, legracionálisabb legyen, ez a munkája.

Az azért irracionális szemszögből is belátható, hogy az embernek megélhetésre van szüksége, nem? Nos, neki ez a megélhetése - volt lehetősége tanulni, sikereket elérni a matek által, végül pedig az átlagosnál magasabb szintű gyakorlattal már taníthat is. Szerintem, legalábbis fiatalkorában bizonyára okozott neki némi örömöt a matek.


Ismerek egy matektanárt, aki megnyugszik attól, ha szépen levezet egy példát - nem mondom, hogy ez élete értelme, de számára van mit élvezni benne. És aztán, ha a diák megérti és jól megcsinálja, szintén örömöt érez a tanár.


Ha pedig élvezetet találsz egy racionális dologban, az már irracionális. :) Vagy ha az önmagaddal való megelégedést jelenti egy racionális cselekvés (pl. pénzkeresés, webprogramozás, bicikliszerelés stb).


Nagyon keskeny a határ racionális és irracionális között. Ezek mesterkélt emberi fogalmak. Ha akarom, kifejtem, hogy a meditáció azért racionális dolog, mert ha nyugodtabb a szervezetem, jobb lesz az emésztésem, vagy ilyesmi, tehát azért csinálom, mert jót tesz az egészségemnek. :) De a másik oldalról meg közben átérzem az univerzum csodáit, boldogabb és vidámabb leszek, a harmonizálódott agyműködés miatt pedig jobban figyelek másokra, kedvesebb leszek velük, ésatöbbi. :)


Szóval mindenben van 1 kis ez, és 1 kis az. :)

2010. okt. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért foglalkozol ilyen piti üggyel?Az én matektanárom is hasonló volt mint a tiéd,és még ofő. is volt.Azt hiszed hogy majd az életben mindenkit kedvelni fogsz?Mindig lesznek antipatikus arcok.Egy biztosan.Ne kényeskedj már.Ő ilyen.Nem kell mindent átváltoztatnod rózsaszínűvé,mert nem az.Érezd a nagatív hullámokat,ez is az élet része.A tanárod nem zavarhat annyira,hogy lelki problémáid legyenek tőle.Nincs szükséged arra,hogy ellene védekezz az átcsomagolásával,mert simán tudod kezelni a személyét.
2010. okt. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Kis b*zit, hogy zavarja, ha valaki nem olvas horoszkópot...
2010. okt. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!