Akinek be vált a vonzás törvénye szerelemben és ha igen hogy csináltatok? Normális válaszokra vagyok kíváncsi.
> Legalább ne egy ateista, modern tudományos szellemmel átitatott, cenzúrázott tartalomból próbáld kiszedni a misztikus, tiltott tudást, mert ott biztosan nem fogod megtalálni.
Én szívesen látnám, hogy a részletekbe bele nem menvén, pusztán 3–4 mondatban megfogalmazva szerinted mégis miben is áll akkor a vonzás törvénye, miért nem helytálló a Wikipédia megfogalmazása.
A vonzás törvénye talán nem azt tanítja, hogy a gondolatok valósággá válnak? Nem azt tanítja, hogy amire gondolsz, azt vonzod magadhoz, függetlenül attól, hogy az jó vagy rossz (magyarán a vágyból és a félelemből fakadó gondolat egyaránt)? Nem azt vesézgeti mondjuk A Titok című film hosszasan, hogy aki azon gondolkodik, hogy mit nem akar (azaz mi számára a rossz), azzal pont az fog megtörténni? Akkor a hőn utált Wikipédiáról vett idézet mit állít helytelenül?
> A vonzás törvénye ugyanúgy tartalmazza az akciót, nem csak a képzeletből áll.
Hol? Idézek A Titok című filmből (igyekszem szó szerint):
„Van egy teremtő folyamat. Három lépésből áll […]
Az 1. lépés a kérés: Adjon utasítást az Univerzumnak, tudassa az Univerzummal, mit akar. […]
A 2. lépés a hit: Higgye el, hogy már megvan amit kér […]
A 3. és *utolsó* lépése a folyamatnak a befogadás: Érezze át, milyen csodálatos ez a dolog, érezze most úgy magát, ahogy majd kérése beteljesülésekor fogja.”
Nem, nincs szó 4. lépésről. A vonzás törvénye szerint a rocksztárságot csak kérni kell, hinni kell abban, hogy megkapod (nem kell tudnod, hogy hogyan), és úgy kell érezned magad, mintha már rocksztár lennél. Amit a vonzás törvénye alapján nem kell tenned: venned egy gitárt és néhány év kitartó munkájával megtanulni rajta játszani, aztán keresni vagy alapítani egy együttest, zenét írni, koncertet szervezni stb…
Bocs, de a vonzás törvényének az egyik legautentikusabb forrása nem hogy nem beszél az elhatározások, döntések, tettek fontosságáról, ahogy az önvizsgálat, a tanulás, a hibák felismerésének és kijavításának a fontosságáról, de erőteljesen azt sugallja, hogy ezekkel egyáltalán nem is kell foglalkozni.
Ez pedig egy elem kiemelése minden korok filozófiai tanításaiból, amiben eredetileg ott van az elhatározás, a cselekvés, a kitartás, a türelem, a szorgalom, viszont mindezek hiányában így ez az egyetlen elem meghazudtolja azt a komplex rendszert, amiből kiemelték. Ha a vonzás törvénye a tettekre sarkalásról szólna, akkor oké lenne, de ehelyett csak arra sarkall, hogy a tettek *helyett* is képzelegj. Ez kb. olyan, mint a lecsóból kiragadni egy alapanyagot, mondjuk a vöröshagymát, és azt mondani: „Ez a lecsó. Hagyd a paprikát meg a paradicsomot a fenébe, egyél nyers hagymát, úgy ismered csak meg a lecsót igazán.”
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!