Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Muszáj hinni az áhitott célban?

Muszáj hinni az áhitott célban?

Figyelt kérdés

Agykontroll tanfolyamon emlékszem, hit-vágy-elvárás hármast emlegette az oktató hogy ez kell a célok eléréséhez, illetve ha valamelyik nagyon erős, akkor nem szükséges mind a három. Ezzel voltaképpen válaszoltam most magamnak, de attól még megkérdezem:tapasztalatod szerint az hogy hiszel-e a célod elérésében, az szükséges feltétele-e beteljesülésnek, vagy radikálisan gyorsít-e rajta?

Már nem emlékszem hol, de olvastam olyat, hogy ez nem is kell. Tök mindegy. Nem számít elhiszi-e az ember vagy nem. Hiszen ez a tudat analitikus, mérlegelő viselkedésének eredménye. A tudatalatti pedig nem "gondolkozik", csak kb végrehajt, a hit pedig egy igen/nem dolog, nem tudja végrehajtani. Ennek az írásnak az volt lényege, hogy elegendő elképzelni a folyamatot/eredményt, és a tudatalatti csak ezzel törődik, a tudat hitével nem.

Mit gondoltok?


2010. júl. 21. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, kell hinni benne. De a legfontosabb TENNI érte, nem hókuszpókuszolni.
2010. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kösz!


A már említett cikk (amelyet továbbra sem találok) azzal a példával illusztrálta a hit lényegtelen mivoltát, hogy erősen képzeljük el amint egy húsos lédús citromot félbevágunk és a szánkba csepegtetjük a savanyú nedvét. A test reakciója, hogy megindul a nyáltermelés.

Vagyis a folyamat: tudat elképzeli a citromot a szájban, mire a tudatalatti utasítja a nyálmirigyeket a termelésre. A testi reakció kb mindenkinél bekövetkezik. De ha megkérdeznék tőled, hogy aztán valójában elhitted-e hogy ott az a citrom, akkor kétlem hogy sokan azt válaszolnák, hogy "igen".

Ez nekem egy jó érvnek tűnik arra, hogy az ember testének sejtjei reagálnak az ember gondolataira, függetlenül attól hogy hisz-e benne vagy nem.

Hol a hiba a gondolatmenetben? Mégiscsak elhiszed hogy citrom van a szádban (azaz ez azt jelentené, hogy akármit elképzelsz, akkor el is hiszed valamennyire), vagy eleve rossz példa az hogy ez a kreált gondolatnak (az elképzelt citromnak) valami köze lenne mondjuk egy betegség gyógyulásának elképzeléséhez (tehát a sejtek erre viszont mondjuk nem reagálnának mert a tudatalatti visszadobná a dolgot, hogy "és a hit hol van tudatkám??" szemben a citrom elképzelésével).

Remélem érthető :)

2010. júl. 21. 13:34
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
ha ez működne akkor az embert nem érnék csalódások...sztem mikor annyira hiszel vmiben h tisztán látod magad előtt és mégsem sikerül az szörnyű érzés........ezért én nem hiszek ebben sztem mindent a sors irányít,vagy vki akit nem látunk
2010. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ez szerintem azért van így a citrommal, mivel tudod milyen ízű a citrom ez egy egyszerű dolog. a gyógyulás egy betegségből már összetettebb.előző
2010. júl. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Muszáj benne hinni. Amiatt, hogy ha magad sem hiszed, az akkor is gátolja a beteljesülést, ha egyébként lazán meg tudnád csinálni.
2010. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a soraitok!


Azt gondolnám, azért működhetne a teremtés így, és mégis érhetik az embert csalódások, mert egy gondolat nem garantálja a sikert, gondolat pedig sok van, mindenkiben, nagy részüket észre sem vesszük, stb. Erről egy egész mérnöki kis gondolatmenetet kezdenék el most írni, de az off lenne :)


Mindenesetre akkor folytatom a boncolgatást: tegyük fel hinni kell a célban hogy elérjük, anélkül nem megy. Ennek ellentmond az, hogy ha valaki az "ördögöt festi a falra" akkor a vonzás törvénye használói gyanítom leoltanák, hogy "ne vonzd má' be amit nem akarsz". Holott az illető valószínűleg messze nem hitte el amit mondott, csak épp elképzelte az eshetőséget. Vajon mindenki, aki rosszat vonz be az életébe, az mélyen el is hiszi azt? Akinek csak a rosszon, balszerencsén jár az esze, az nem jár pórul emiatt hosszú távon, ha nem hisz benne? Ez furán hangzik... Vagy esetleg a rosszban nem kell hinni, hogy nagyobb eséllyel történjék meg, csak a vágyott pozitív célban? :) Ezt csak azért írom, mert a negatív gondolatokat sehol sem szeretik. Pedig ha hinni is kéne a működésükhöz, elvileg nem lenne igazi baj velük. És ha a pozitív gondolatban is hinni kéne a működésükhöz, akkor ott is valahonnan jönnie kell a hitnek, hogy legyen értelme pozitívan gondolkodni... Arra akarok kilyukadni, hogy szerintem a hit következik a képzeletből. Persze nem egyből és azonnal, de idővel mindenképpen. Ahogy pl a TV is működik: ha elég sokszor levetítik az információt a jónépnek, akkor a tömeg elkezdi hinni amit lát, előbb-utóbb kételkedés nélkül. A TV elképzeli helyettünk, láttatja, a hit pedig létrejön ebből.De nem akarok a média manipuláló hatásáról offolni, ez csak példa, hogy lehet, hogy a hit kell a cél valóra váltásához, de szerintem a vizualizálása célnak már önmagában teremti a hitet, azaz nem kell vele külön foglalkozni, a tudatunkat a képzeletünk meggyőzi idővel, ahogy a az átlagember is elhiszi amit a TV-ben lát... Mert ha képzelet nem teremt hitet, akkor mégis honnan kezdhetne el hinni valamiben az ember, ha nem onnan, hogy látja vagy elképzeli azt a valamit?


Utolsó: tegyük fel, hogy ha nincs hited, az gátol. Ez azt hiszem nem is mond ellent a fenti mondataimnak. De a "nem hiszed hogy tudod" az ekvivalens azzal (,logika,) hogy "hiszed, hogy nem tudod", vagyis hiszed az ellenkezőjét. Eddig értjük egymást. Nade hogy hihetnéd el az ellenkezőjét anélkül, hogy nem képzelnéd el...Hiszed, hogy nem, mert "reálisabb"... mert mondjuk eddig is ezt tapasztaltad.. mert mondjuk ezt mondták neked... Mert szinte látod a szemed előtt a korábbi élményeid alapján. Elképzelted hogy nem. És valószínűleg nem most volt az első alkalom. Tehát többször képzelted el hogy nem igaz, ezért nem hiszed, hogy tudod, és igen, ebből hihetően következik hogy tényleg nem fog sikerülni, de én azt mondom hogy ez a sok képzeletből, látottakből ered, a hit pedig csak fakad a képzeletből...


Remélem valaki ért valamit a kusza kommentemből :)

2010. júl. 21. 15:18
 7/7 anonim ***** válasza:
A citromos példában ott a hiba, hogy te (és mindenki más is) valójában HISZEL abban, hogy HA citromba harapsz, akkor megindul a nyálelválasztás. Nem abban kell hinni, hogy az elképzelt citrom valódi, csak abban, hogy HA valódi citromba harapnál, akkor ez meg az történne.
2010. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!