Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szakácsok, pincérek: Ha jön...

Szakácsok, pincérek: Ha jön egy vegetáriánus vagy valami-intoleranciában szenvedő, hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

A kérdésem szakácsokhoz, pincérekhez szól, akik egy átlag magyar vendéglátóhelyen dolgoznak. Ha jön az étterembe egy vegetáriánus vagy egy laktóz - vagy gluténérzékeny vagy valamire allergiás, akkor:


1. Hogyan kezelitek? Kibeszélitek a konyhában, hogy pl. idióta fényevők

2. Mit tudnak választani?

3. A vegetáriánus kajákhoz külön edényt, olajat használtok?

4. A laktózérzékenynek tudtok laktózmentes vagy szójatejet használni, ha rendel például egy kapucsínót?



2016. febr. 11. 10:33
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

1. Természetesen tiszteletben tartjuk a vendég óhaját. Ha valaki allergiás, vagy érzékeny valamelyik összetevőre, akkor különösen fontos, hogy az kimaradjon az ételből. A hülye vendégeken persze elpoénkodunk, de ez az ételén nem változtat.

Viszont sok vendég csak azt hazudja, hogy ételallergiája/intoleranciája van, csak hogy különlegesnek tűnhessen. Pl. allergiás a garnélára, ezért helyette extra édesvízi rákot és kékkagylót kér a tenger gyümölcsei linguinéjébe. Vagy nagyon-nagyon allergiás, ezért gluténmentes tésztából kéri a Penne Giardinierát, de kér rá - zsemlemorzsával készült - spenótgombócokat. Egyéb kedvenc allergiák, amikkel találkoztam mióta szakács vagyok: lilahagyma-allergia, fokhagyma-allergia, só-allergia, kaliforniai paprika-allergia (több most hirtelen nem jut eszembe).

2. Én most nem otthon, hanem Angliában dolgozom, a munkahelyemen az étlap elég profi módon feltünteti, hogy mi tartalmaz allergiát kiváltó összetevőket. Otthon is simán meg lehet oldani az ilyen ételek elkészítését. Én szeretem is az ilyesmit, mert sok helyen az étlapon elég szegényes az allergiás koszt, ezért lehet egy kicsit kreatívkodni (ha nem vagyok beúszva, persze).

3. A vegetáriánushoz nem mindig, nem hal bele. A vegán már más tészta, az allergiáshoz pedig magától értetődik, hogy külön edény, külön olaj, stb.

4. Nem emlékszem, hogy otthon lett volna a konyhán laktózmentes tej. Itt kint tartunk azt is.

2016. máj. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!