Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mennyi pénzt adjak a pizzafutá...

Mennyi pénzt adjak a pizzafutárnak?

Figyelt kérdés
7130 Ft értékben rendeltünk.

2014. márc. 15. 13:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%
14:59 Neked nem szóltak még, h a a 1 és 2 ft-osokat kivonták a forgalomból? Még jó, h nem várod meg, míg azt visszaadja
2014. márc. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
28%

Döbbenet mennyi dürhő paraszt van!

Remélem teleköpködik a pizzátokat pontagyú bunkók!

2014. márc. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%

Paraszt?

Te is pizzafutár vagy?

A munkáját végzi nem? Te adsz plusz pénzt, a boltban, az árufeltöltőnek? Vagy eladónak?

2014. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%

# 11/13

Tudom, hogy kivonták az 1-2 forintot, én csak mint példa írtam.. De írhattam volna azt, hogy ahogy kerekítik úgy fizetek.

A többieknek akik élvezettel nyomkodják a gombot, és annak aki szerint paraszt az aki nem ad borravalót. Áruljátok már el, hogy miért is kéne borravalót adni?

Pizzafutár tudtommal egy "szakma" vagyis egy munkakör. Neki az a munkája, hogy a rendelt pizzát, vagy egyéb ételeket a lakóhelyhez kiszállítsa. Feltételezem, hogy napi 8 órát dolgozik mint bárki más, és minden hónapban kap a bankszámlájára havi fizetést amiben megegyezett a munkaadójával.

Akkor miért is kéne borravaló??

Az én bátyám mentősként dolgozik, ő is mindig mennek betegekhez, de soha senki nem ad nekik borravalót, igaz nem is várják el. A szomszédom férje sírásó. Soha senki nem ad neki borravalót, hogy télen-nyáron- esőben- hóban ássák a sírt ha temetés van. Igaz, ők sem várják el.. Akkor miért várja el egy pizzafutár a borravalót? Mitől különlegesebb az ő munkája mint bárki másé??

2014. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
39%
Vannak munkak ahol bele van epitve a havi fizetesbe a borravalo (vart) osszege, pl pincer, pizzafutar, pultos, etc. Ezeket nem lehet az arufeltolto, siraso, mentos etc. melokkal osszehasonlitani mert ezeknel a fizetesedet teljes egeszeben megkapod a munkaltatotol, ellentetben mondjuk a pizzafutarral aki keres 50-60.000ret es a fonok ugy van vele hogy a maradekot majd kiteszik a borravalok. En ezert szoktam adni, tudom hogy nelkule ehen halnak.
2014. márc. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
58%

Oké. Bele van építve. Akkor így járt, ha nem tetszik neki, vagy kevesli, menjen másik munkahelyre.

Nehogy már sajnáljam szegényeket.

2014. márc. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Penszy ***** válasza:
38%
Aki sajnálja azt a 100 vagy 200ft ot odaadni,ne csodálkozzon ha legkozelebb hideg pizzát kap! :D és az autó kopását a főnök nem kalkulálja bele a bérbe!
2014. márc. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
35%
Ez például egy tipikusan olyan kérdés amikor őszintén kíváncsi lennék egy "100%-ban hasznos" válaszra. Ugyanis le lett pontozva aki nem adna semmit, aki keveset adna, és az is aki sokat. Akkor?
2014. márc. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
7200-7300ft-ot adnék!
2014. márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
68%

Így 20 nap távlatából:

Teljesen reális a 7500. Az is teljesen reális, hogy szimpátia alapján ez módosítható.

Azokkal viszont nem értek egyet, akik semmit nem adnának...

Tudjátok: "Egy sört!" =>450 Ft

"Kérek egy sört!" => 400 Ft

Jajj, és azoknak, aki szerint az árufeltöltő, vagy épp a szalámi daraboló emberke (nevezzük pultosnak, vagy hentesnek) nem kap borravalót, azoknak elárulom, hogy kapnak. Ezt Hívják Kafetériának. Adómentes, és nem kötelező adni, de nagyobb kedvel dolgozik az ember, ha kap.

2014. ápr. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!