Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mi az oka annak, hogy egy...

Mi az oka annak, hogy egy vendéglátóhelyet pl. az Indexen egy blogban az egekig magasztalnak, majd 1-2 hét után ugyanazt agyagba döngölik egy másik blogban?

Figyelt kérdés
Az "alkotmányos költségen" kívül. A kérdést NEM az Indexre hegyeztem ki, de ott tapasztaltam ezt a jelenséget.

#vendéglátóhely minősítése
tegnapelőtt 08:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
78%

Mint ex pincér mondom, azért, mert vannak helyek, ahol hatalmas különbségek tudnak lenni minőségben.


Mondok példát, nem mentegetésként, csak hogy értsétek mi van a színfalak mögött. Ez is pont olyan sz@r meló mint a többi, itt is vannak problémák.


Kedden a Béla dolgozik, aki annyira nem jó szakács, Szerdán Balázs, aki fiatalosabb, nem égett még ki. Béla tudna ha akarna, de 45 év után már a töke tele van, de szakmát váltani nem akar.


A főnök smucig, és hétvégén is egy ember küzd a konyhán, pedig arra a három napra 2-3 ember kéne. Sok ilyen hely van, valami üzletember a tulaj, aki nem is ért hozzá, meg nem is érdekli mi van azzal a csapat minimálbéres szerencsételnnnel amíg jön a pénz.


A beszállítónál ingadozik az alapanyogok minősége. Néha kásás, szottyadt krumplit hoznak, néha meg tökéleteset, egyszerűen ez termett, ez van frissen.


Sz@rrá ment egy vagy több konyhai eszköz, és nem lehet vele rendesen dolgozni. Pl a hőfok ingadozik, ráégett a grillre a műanyag kés nyele, nem ég a melegen tartó lámpa.

Ilyenkor az élet megy tovább, de káosz van.


Papíron jól néz ki a menü, de gyakorlatlan nem működik. Túl sokféle, komplikált kaja van a menün, hülye mód kell bevinni őket a rendszerbe.

Pl 4 éve dolgoztam valahol, ahol teljesen tetszőleges saláta kombinációkat lehetett kérni. Ezeket vakon csinálni nehéz, hiszen a konyhán bekibálják egyszer hogy mi kell, és a szakács rutinból dolgozik, 2-3 rendelésen egyszerre.

Egy 8 tételes egyedi kombinációra emlékezni így kb lehetetlen.


Valaki beteg lett, és a 18 éves szakács a harmadik hetén egyedül dolgozik.

tegnapelőtt 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
7-es: igazad van, de ha megnézed az egyik elözö kommentet: "Én utálom, ha még.le.se.ültem, a pincér ott nyomul, más meg erre izgul, hogy jaj, milyen figyelmes volt.", akkor látod, nem mindenkinek alap a normál viselkedés
tegnapelőtt 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!