Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Az ételkiszállító futárcégnél...

Az ételkiszállító futárcégnél miért sokkal drágább az étel, mintha az étteremben közvetlen rendelem meg?

Figyelt kérdés
Oké, ingyenes sok esetben a kiszállítás náluk, de van, hogy 20-30%-al drágább az étel náluk mint az étteremben.

szept. 14. 07:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Valamiből nekik is élni kell.
szept. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
És szerinted a futár fizetését, azb üzemenyagköltséget miböl fedezik?
szept. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Én ingyenes kiszállítást csak a netpincér előtti időkben láttam. Amióta bejöttek a futárcégek, azóta gyakorlatilag megszűnt az ingyenesség. Nem csak a kiszállítást fizettetik meg veled, hanem mindenféle rendszerhasználati meg kényelmi sz.rt is, amire szükséged sincsen. Az ételek alapból azért drágábbak a felületen, mert az étterem fizet érte, hogy megjelenjen az oldalon.
szept. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Ezzel én is próbálkoztam.


Szinte minden étterem futárcéget alkalmaz, rendelj tőlük.

szept. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Ingyenes kiszállítás már ritka, mint a fehér holló. A foodora/volt alapból pénzt kér azért, hogy megjelenjen nála az étterem, amit nyilván beépítenek az étel árába, plusz fizettetik veled a rendszerhasználati díjat, és a végén még megkérdik, hogy akkor adok -e borravalót. Volt, hogy egy 3 ezer forintos menü a végén már 5 ezer lett volna... Na ennyit nem ér nekem egy leves meg egy főzelék.
szept. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

2#

Ha egy étteremtől közvetlenen rendelek, akkor +500 ft a szállítási díj.

Vajon ők hogy tudják fedezni a költségeket?

szept. 14. 10:10
 7/21 anonim ***** válasza:
63%
#5 Rendkívül konstruktív voltál.
szept. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

3#

Wolt-on pedig sok helyen nem kérnek szállítási díjat.


Ebben meg semmi logika nincs: " Az ételek alapból azért drágábbak a felületen, mert az étterem fizet érte, hogy megjelenjen az oldalon."


Ha az étterem fizet érte a futár cégnek (és nyilván fizet), akkor pont hogy nem indokolt a további nyerészkedés ebből az okból.

szept. 14. 10:12
 9/21 A kérdező kommentje:

8#

mit vársz olyantól, akinek 2 zöld pipája van csak az 5-ből ;)

az ilyen hozzászólást alapból ignorálom, mert csak a kötekedés élteti. Szomorú, mert vélhetően mindig harcban áll a világgal az ilyen személy :(

Nem lehet túl boldog.

szept. 14. 10:15
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, szerintem te nem egészen érted a rendszert. A foodora és a Wolt egy vállalkozás, aminek az a lényege, hogy egy helyre gyűjtik az éttermeket, így aki rendelni akar, egy oldalon megtalál egy csomó éttermet - és nagy eséllyel rendelni is fog valamelyikből. Bizony pénzt kérnek a megjelenésért, hiszen kevesen vannak, akik végignézik az összes szóba jöhető étterem/vendéglő/büfé/stb oldalát és úgy rendelnek. Az éttermek azért fizetnek, mert ha fent vannak Foodora-n vagy Wolt-on, nagyobb eséllyel érkezik hozzájuk rendelés. Na, ezt a megjelenési díjat építik be az ételekbe.

A futár-rész megint más, azért is fizetsz. Meg a csomagolásért. Meg a rendszerhasználati díjért. Ez mind-mind rárakódik egy pl. 2000 forintos lángos árára, és hopp, máris 2950 forintba vagy 3400-ba kerül.

szept. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!