Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy győrben az ember bemegy egy gyrost árusító üzletbe, és a megrendelésnél a pénztáros nál nyilatkozni kell hogy hány százalék borravalót adsz, vagy adsz e egyáltalán?

Figyelt kérdés

És az szerint fizetsz előre.

Nyugodt lélekkel mersz e nem adni borravalót annak veszélye nélkül hogy esetleg belecsuláznak a dürümödbe?


szept. 11. 16:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%
én egy százastól több borravalót egyszerűen nem vagyok hajlandó adni. de csak ha kihozzák házhoz. ha helybe megyek, akkor értelemszerűen az étel árát fizetem ki, esetleg csak a plusz csomagolással húzhatnak le (meg is teszik, egy darabka alufóliáért felszámolták, a tíz forintos nylonszatyor már nem fért bele, kérdezték kérem-e)
szept. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
-> 200 ft-ot számoltak a csomagolásra
szept. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Úgy történik, (úgy kezdődik), hogy a pultnál a pénztárnál megrendelem, s mielőtt közölné a fizetnivaló összeget, van egy olyan lépés a folyamatban, hogy választanom kellett, hogy mennyi borravalót adok (talán így, hogy: A = nem adok, B = 5 vagy 10 % (már nem emlékszem, mennyi) C= 10 vagy 15/20 %

Én a középsőt választottam...szerintem(úgy emlékszem), az 10 % volt....és mondta a fizetni való összeget, én pedig fizettem. Majd 'közepes' nagyságú várakozási idő után kiszóltak, hogy kész a dürüm, aztán mentem (be) a pulthoz....(volt a pult mögött 3 dolgozó...nem sikerült elsőre eltalálnom, hogy melyiknél fogom megkapni, ez még okozott ott némi 'gyüszmékelést', hogy a kajámhoz jussak....szóval, még az sem volt egyszerű)

szept. 12. 03:17
 14/18 A kérdező kommentje:

Kb. 3 hete volt....Biztos, hogy nem megyek oda még egyszer.....sőt, mesélni is fogom mindenkinek (ha eszembe jut....jó lenne).

El szoktam rakni mindig a pénztári bizonylatokat. Csak a bankkártyás bizonylatott találtam meg....jó eséllyel nem is kaphattam mást (mert akkor valszeg meglenne) - amiből kideríthetném...ha tételezik, hogy mennyi volt az alapár, és mennyi a 'borravaló' (hogy hány százalékkal húztak le...úgy rémlik, 10 % volt)

szept. 12. 03:24
 15/18 A kérdező kommentje:
Én ilyen helyzetbe még nem kerültem, nekem ez új volt (előre kérték a borravalót). Merthogy utólag nem adtam volna......merthogy miért is adtam volna....talán, mert igénybe vettem a szolgáltatásukat (?) vicc (fekete humor)
szept. 12. 03:27
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Remélem hamarosan betiltják ezt a borravalós rendszert, mint ahogy a hálapénzekkel tették. Ugyan úgy azért fizetsz hogy jobb ellátást kapj ha tetszik, ha nem.
szept. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
én konkrétan azért fizettem (pluszt), hogy esetleg ne köpjenek bele a kajámba (dürüm)
szept. 12. 10:36
 18/18 anonim ***** válasza:

Én először Ausztriában találkoztam ezzel egy étteremben kb. 3 éve. De ott legalább csak akkor tolták az orrom alá a terminált - 0, 5, 10% opciók voltak -, mikor az étkezés végén fizettem. Így talán valamivel korrektebb az eljárás, mint az, amikor már előre beépítik a szervizdíjat a számlába.

Önkiszolgáló helyen, konkrétan fagyizóban is találkoztam a szerviz díj beépítésével, na az aztán nagyon felháborító. Csak azért, mert pultnál kiszolgált, járt a borravaló.

szept. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!