Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Éttermi etikett készpénzes...

Éttermi etikett készpénzes fizetéskor?

Figyelt kérdés
Ha étteremben eszünk, akkor néha készpénzzel fizetek. Van olyan, hogy a pincér kihozza a számlát, aztán azzal a lendülettel halad is tovább. Ilyenkor sosem tudom mit csináljak. Rakjam bele a kis tartóba a lóvét aztán viszlát, vagy meg kell várni a pincért amíg visszajön. Mi az etikett?

szept. 4. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem kell visszajáró akkor elmegyek.
szept. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Belerakod a tartóba,ha pontosan adtál felállsz és köszönés után elmész.

Ha vársz visszajárót megvárod a pincért de ettől függetlenül is belerakhatod megmondod mennyit vársz vissza.

szept. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
76%
Hát várd meg, ha csak aláteszed, aztán felveszi, elviszi, rád is foghatja, hogy nem volt benne semmi. Ha meg addig ott ülsz, amíg elviszi, akkor meg már úgyis megvárod.
szept. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

na en ezt ugy tanultam meg :-D hogy meg evekkel ezelött, Finnorszagban voltunk az exparommal. Fiatalok. Sporoltunk az utra. Es szepen dözsöltünk ott egy hetet.

A vegen egy nagyon draga etterembe mentünk, ugyanigy jött a pincer, kis könyvecske, beleraktuk a keszpenzt, es BECSUKTUK. jött a pincer felkapta meghajolt es nem jött vissza :-D


Fiatalok voltunk es valahogy ciki is volt meg aztan hagytuk az egeszet.


De itt tanultam meg ha becsukod a könyvet, az igazan jo helyen ez azt jelenti nem kell vissza semmi vigye.


Ha nyitva hagyod akkor latja, es mondod neki X-böl kersz.


Csukott könyv = vegeztünk mindennel vigyed :-D

szept. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!