Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hogy csiripel most a turizmus-...

Hogy csiripel most a turizmus-vendéglátás Budapesten, az extrém infláció és folyamatosan kedvezőtlen időjárásnak köszönhetően?

Figyelt kérdés

Budapest egészen a covid előttig felkapott volt turisztikai szempontból, ám ennek a felkapottságnak az olcsóság volt az alapja. Ne kergessünk illúziókat, a turisták mintegy 80%-a semmilyen nevezetességét nem tekintette meg Budapestnek, csak az úgynevezett bulinegyedbe ment.


Viszont hogy még mindig olcsó-e, azt megkérdőjelezném. Először is a fapados járatok ára 9 ezer forintról 32 ezer forintra növekedett a covid óta. A Morrison's 2-ben egy pohár kóláért 1500 forintot kértek el.. és még langyos is volt, jeget se tettek bele. Ez 4 Euro, nem olcsó egy pohár kóláért. Pár éve ennyiért 2 erős koktélt is adtak este kilenc előtt. Én az osztrák-franica EB meccset egy bécsi pub-ban néztem végig osztrákok között, és 3.2 Euro volt egy zero kóla. A lakások bérleti díja, így gondolom az AirBnB is azóta megmásfélszereződött. Ahogy hallom a prostik tarifája is ezt a másfeles szorzót alsó hangon hozza.

Állítólag sok vendéglátóipari egység zárt be, 2023-ban a KSH mégis beblöffölte hogy rekordon van a turizmus. De kiderült egy olyan turpisság, hogy beleszámolták az indiai, filippínó meg egyéb külföldi vendégmunkások elszállásolását is a vendégéjszakák számába, ami a statisztika teljes meghamisítása. Mivel teljesen más egy koszos vendégmunkás mint egy fogyasztó pénzes turista.

Mi a helyzet, mi az igazság most Budapest turizmusával kapcsolatban?


júl. 14. 20:58
 1/7 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép válasza:
95%

"teljesen más egy koszos vendégmunkás mint egy fogyasztó pénzes turista"


A szállodának üzleti út meg nyaralás után is ugyanúgy fizetsz IFA-t. Ha az indiai vendégmunkás a Hiltonban kap szállást a munkaadójától akkor a fogyasztása sem fog nagy mértékben eltérni - nyilván napi 8 órát munkával tölt el és abban az időben nem lesz alkalma múzeumokat, zsinagógákat meg várnegyedet nézegetni, de valamit akkor is eszik-iszik.

júl. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom a szokásos óbégatás menne, ha megkérdeznének egy turisztikában-, meg a vendéglátásban benne lévő szakembert, aztán az év végén - amikor számot kell adni -, akkor meg jönnének az adatok, hogy:

megagigantikussan fantasztikusan nagy árbevétel képződött még így is, a nagy háborús infláció közepette:):):):).


Kétszínű ez az ország!

júl. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Pörög a normál turizmus, csak a balfácánoknak adnak meleg kólát.
júl. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A bulinegyed ugyanúgy tele van.
júl. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ne kergessünk illúziókat, a turisták mintegy 80%-a semmilyen nevezetességét nem tekintette meg Budapestnek, csak az úgynevezett bulinegyedbe ment."


Szerinted.

Vannak a fesztiválokra járók, akiket valóban a buli érdekel, és közülük kevesen indulnak el megnézni a környékbeli nevezetességeket, mindegy, hogy merre járnak a világban.

Egy másik, jelentős létszámú csoport viszont látnivalókat keres, azért járják a világot, és a reakciókból úgy tűnik, nekik Budapesten is vannak látnivalók.

Igen, emelkedtek az árak, de ott is, ahonnan ők érkeznek, legfeljebb a mértéken lehet vitázni, és akkor még ott van a helyi valuta, és a forint közötti átváltás, még az is lehet, hogy nekik ez az áremelkedés sem fáj annyira.

Az meg a világ minden turisták által látogatott helyre jellemző, hogy a "buliközpontokban" van a tömeg, azokat ismerik a prospektusokból, kevesen indulnak el önállóan ismeretlen helyeket felfedezni (amit sok helyen nem is ajánlanak a turistáknak, ilyen szempontból is békés helynek tarják Budapestet)

Persze, nem rózsás a helyzet, a turizmus globális szinten van válságban évek óta, a covid miatti zárlatokkal meg rácspaták az ajtót, hogy azóta is tántorog... de ez nem magyar jelenség.

júl. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Külföldiek jönnek,az a lényeg.
júl. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hmm. En becsben elek 12 eve, elötte 8 evet nemetorszagban. A fele csalad nemet a masik magyar pesten.


En szemelyszeribt ugy elem meg hogy mar nemigazan jarok haza shoppingolni.

Diakkoromban haza jartam pestre es duskaltam a forintban amit atvaltottam. Buli,shopping,etterem.

Ez kb 2020ig volt amig egyetemen voltam. Aztan zgye covid, alig jartam haza.


Most megikt elkezdtem es igen elegge nagy valtozas. Nem jarok annyit el mint anno kb igyanugy költekezem mint becsben. Nem ertem a magyarok hogy birjak mert becs ugyanolyan draga kb elelmiszer. Dm, ruha, etterem de itt több a fizu

júl. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!