Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Azzal kellemetlen helyzetbe...

Azzal kellemetlen helyzetbe hoztam volna a barátnőm, ha villát kérek a kínai étteremben?

Figyelt kérdés
Elég friss kapcsolat, és én csak ma voltam először ilyen nívósabb kínai étteremben. Előtte is ettem már kínai kaját büfében, de ahhoz adtak nyugati evőeszközt. A barátnőm jól boldogult a pálcikákkal, de én csak szerencsétlekdtem vele, még azt asztalt is összemaszatoltam. Ekkor mondtam, hogy inkább kérek hozzá egy villát, mire a barátnőm azt mondta, hogy ne hozzam kellemetlen helyzetbe, és tanuljak meg pálcikával enni.

jún. 22. 22:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nem, nem ciki. A baratnod a ciki hogy azt hiszi ez illetlenseg.
jún. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
A barátnőd egy sznob. Én sem tudok pálcikával enni.
jún. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd kicsit sokat képzel magáról és mókás, hogy azt hiszi, bárkit is érdekel, hogyan eszitek az ételt. Én is vittem már a barátom ezer meg egy ázsiai étterembe, általában villával evett. Kedvességből megmutattam neki a pálcika használatát, mert van, amit könnyebb azzal elfogyasztani pl. sushi. De nem ciki, a legtöbb helyen adnak villát alapból.
jún. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
"Ha Rómában jársz, viselkedj úgy, mint a rómaiak" tartja a régi mondás. ők itt csak vendégek, alap hogy el kell fogadniuk ha mi villával akarjuk zabálni az amúgy sem autentikus gyorskajájuk
jún. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal kínosabb helyzetbe tudod hozni magad, ha mindent összemaszatolsz a kajával, csak azért, hogy nehogy már ne pálcikával egyél.
jún. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen mondat után álltam volna fel, hagytam volna ott a kaja árát és léptem volna le.
jún. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Micsoda sznob...
jún. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd hozott téged kellemetlen helyzetbe azzal, hogy elcipelt egy ilyen helyre úgy, hogy előtte nem tanította meg a pálcikahasználatot, majd azzal, hogy inkább elnézte, hogy még az asztalt is összekened, csak mert túl sznob a késhez-villához.
jún. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Adnak kérésre villát is,nyugi.
jún. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%

"Ha Rómában jársz, viselkedj úgy, mint a rómaiak"


5-ös: teljesen fordítva ülsz a lovon, ha KÍNAI étterembe még enni, ott az alap a pálcikával evés, tehát éppen arra vontakozna, hogy ott (inkább) azzal illik enni!

Ettöl eltekintve minden kínai (és más ázsiai) étteremben adnak kést-villát, söt a nívósabb helyeken automatikusan azt IS kap minden vendég.

A kérdésben szereplö baránö meg elég bunkó, a kérdezö helyében hagynám a dolgot.

jún. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!