Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Az mennyire helyénvaló, ha...

Az mennyire helyénvaló, ha egy 20:00-ig nyitva tartó kocsmában 19:30-kor már nem szolgálnak ki?

Figyelt kérdés

Legutóbb január elején, Szegeden esett meg. Betértem egy lakótelepi kocsmába, este 7 körül, kértem egy korsó sört. Amikor végeztem vele, gondoltam, kérek még egyet, erre a csapos nő azt mondta, hogy sajnos nem lehet, mert lassan zár. Nem voltam vitázós kedvemben, ezért eljöttem. De tűnődtem, hogy ez így mennyire jogszerű. Az igaz, hogy nem volt tele a kocsma, rajtam kívül csak egy vendég volt, az is elment, mire másodjára kértem volna. De attól még fél órával zárás előtt ki kellene szolgálnia, nem?

És amúgy több ilyesmi esetet tapasztaltam már otthon. Jó ideje már külföldön élek, évi kétszer látogatok haza. Nem szívesen szólom le Magyarországot bármilyen formában a Nyugathoz képest, de ami tény, hogy itt a vendéglátóipari egységekben általában a "Mindent a vendégért!"-mentalitást tapasztalom a dolgozók részéről, míg odahaza elég gyakran a "Mielőbb zárni akarok, és húzni haza!"-mentalitást.

Ti erről mit gondoltok?



márc. 12. 10:13
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
100%
Azért az OTP két órával korábbi zárása agybaj, a többi bank általában egy órával korábban zárja a pénztárakat!
jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim válasza:
100%

Jogszerűnek jogszerű, maximum elüldözik a vendégeket, aztán lehet sírni, hogy nem megy a bolt.


Én több helyről tudok, ahol hasonló hozzáállásbeli különbség miatt igen látható különbség van az átlagos napi forgalomban aszerint, épp ki a pultos.


Természetesen a pultos jattját tekintve hasonló a helyzet.

aug. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!