Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha a meki, kfc meg burger...

Ha a meki, kfc meg burger king elvitelre kiszolgálhat, akkor a többi vendéglátóhely miért nem?

Figyelt kérdés
Ezeknél a gyorséttermeknél besétálsz maszkban, leadod mit kérsz, fizetsz, odaadják és csókolom, viszed magaddal. Ugyanígy akarnak kinyitni a bezárt vendéglátóhelyek. Ezt miért nem lehet megtenni? A kérdés nem provokatív, pusztán buta vagyok és valóban nem értem.

2021. jan. 25. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvitelre ők is adhatnak ki ételt, nincs megkülönböztetés.
2021. jan. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy így próbálkozott pár napja több vendéglátóhely, és megbírságolták őket.
2021. jan. 25. 23:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Most is lehet így üzemelni
2021. jan. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bárki csinálhatja így, nem csak a gyorséttermek. Ha büntetnek, annak más oka kell legyen.
2021. jan. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akiket megbírságoltak, ott több százas tömeg nyomorgott, plusz nem elvitelre adták, hanem az utcán bandázva kajáltak.

Ha egyre gondolunk.


Normálisan elvitelre bármelyik étterem üzemelhet, amelyik meg tudja oldani.

2021. jan. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Amúgy ahol az utcán kajáltak, ott nem elvitelre, becsomagolva adták ki? Mert igazából ha kiadják a mekiben zacskóban, és én az étterem előtt kibontom és elkezdem enni, arról ők nem tehetnek.
2021. jan. 26. 01:22
 7/10 A kérdező kommentje:
Meg nem értem, ha így üzemelhetnek, akkor minek tüntetnek a vendéglátóhelyek hogy kinyithassanak? Ahelyett, hogy kinyitnának?
2021. jan. 26. 01:24
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
#7: Mert ezzel csak az éttermek vannak előrébb. A kocsmák, a táncos szórakozóhelyek nem.
2021. jan. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az éttermek ugyanígy ki vannak nyitva. Rengetegszer rendeltem úgy, hogy bent leadtam a rendelést, kimentem az üzletből és kihozták.

A kint kajálóknak szinte biztos, hogy becsomagolva adták ki. De az elvitelnek pont az a lényege, hogy hazaviszed, nem pedig a bolt elött a haverjaiddal 10es bandába eszed meg.

Vendéglátó helyek közül meg nem csak étterem van. Kocsmák, bárok, disco stb.

2021. jan. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Amellett, amit már leírtak, főleg klasszikus éttermek esetében nehezebb megoldani a házhoz szállítást (vannak ilyen próbálkozások, hogy házhoz visszük a séfet, de nyilván nem ez az általános).

Meg hát gondolj azokra a puccos helyekre, ahova mondjuk üzleti vacsorára járnak az öltönyös muksók. Azt nem tudják házhozszállítással pótolni.

A sima kis kajáldák esetében is, a házhozszállítás arra jó, hogy ne nulla legyen a jövedelem, de messze nem pótolja a kiesést: nem rendel mindenki, és nem annyit, mint mikor beülnek kajálni.

2021. jan. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!