Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, tudnátok ebben...

Vegánok, tudnátok ebben segíteni lééégyszi?

Figyelt kérdés
A kérdésem a vegánokhoz szól. Januárban döntöttem úgy, h vegán leszek. A húsról sikerült már akkor lemondanom, azóta sem ettem, nem is kívánom. Viszont a tejtermékekről és a sajtról ideig-óráig tudok csak. :( aztán rámtör, és összeeszek minden tejes dolgot. Miért van ez? Pedig a tejet és a sajtot is helyettesítem növényi verzióval. Segítsetek légyszi, biztos van/volt más is ilyen helyzetben, mit lehet tenni? vagy ez normális és csak idővel tudom teljesen elhagyni?

2019. márc. 27. 09:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Köszi, ha pár konkrét receptet linkelnél (szójamentesen, mert azt nem ehetem), nagyon megköszönném. Esetleg privátban is küldheted, ha nem akarod ide tenni!
2019. márc. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szivesen küldöm ide is hátha más is hasznát veszi!

Cukkini/karfiol sajt mint mondtam nagyon jó falatoknak vagy szendvicsbe hidegen (kollagén meg zselatin helyett agár agárt használj)

[link]

Camembert

[link] (Ezen az oldalon van a roquefort is)

[link]


Feta

[link]

[link]

2019. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönöm a többiek nevében is!
2019. márc. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a recepteket!!!! :) és a tanácsot is mindenkinek!!!:) Remélem nem túl soká sikerül "lejönnöm" a tejtermékekről is... :( minden féle-fajta növényi tej- és sajthelyettesítőm van itthon, mégis néha ráéhezek a nemvegán kajákra.. kivéve a húst, anélkül kitűnően megvagyok, talán ez vigasztal egy picit :P
2019. márc. 28. 20:54
 15/15 anonim ***** válasza:
Ne emészt magad, adj magadnak időt. A szándék a fontos, jó úton jársz.
2019. márc. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!