Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ki miért vega, vagy lenne vega?

Ki miért vega, vagy lenne vega?

Figyelt kérdés

2016. jan. 27. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagyok. 14 éve, tehát 13 évesen lettem az.


Lelkiismereti okokból elsősorban. Sosem voltam nagy húsevő, gyerekként a csirkét meg a pulykát még belém lehetett tömni, de ahogy nőttem egyre többet utasítottam el belőle. Egyszer csak elkezdtem belegondolni, hogy miből is áll ez az egész, és úgy döntöttem, nekem ez nem kell, egyik napról a másikra.

2016. jan. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

Évekig voltam vega s most lehet, hogy megint az vagyok, de mivel még friss a dolog, nem mondhatom azt. Múltkor emiatt ledivatvegáztak, na az tuti nem vagyok, bármit is jelent.


Többtényezős a dolog.


1. Utálom az ipari állatkínzást. Ettől persze még ehetnék másfajta húst, ezért is volt nem vega korszakom a vega után.

2. Szeretem a jó húst, de remekül megvagyok nélküle. S ha mégis eszem, az havi 1-2 alkalomnál semmiképpen nem lehet gyakrabban, mivel az nekem roppant unalmas, zavaró, irritáló. Mivel a tápanyagbevitelemben emiatt vajmi kevés szerepe van, elég logikus volt hagyni az egészet s nem vadászni nagy nehezen jóféle házi húsra vagy vadra. Nem tudom, honnan lehet jót szerezni, nyúlra van forrásom, de az sovány hús, azokat pedig nem szeretem, inkább eszem bármi mást.

3. Ez új. Ketogén életmódom van s azt lehetetlen összeegyeztetnem a húseséssel, hacsak nem sormintának eszem pár falatot, de azt meg minek? Egyszerűbb tarja helyett (amit ugyan honnan is szereznék elég ízeset) hagymát tenni a rántottámba, bár az kegyetlenül szénhidrátos zöldség, de legalább nem kell belőle sok. Jó, akkor spenótot, az hasznos növény az életmódomban, csak a hagymát jobban szeretem.

S ha a hús vs ketogén kérdés merül fel, akkor nyilván az utóbbi győz, mivel az nekem nagyon jó és kell, a hús pedig merőben opcionális, annyi mindent ehetek, pl. zöldségeket. Odavagyok a zöldségekért, nem kicsit. Ha miattuk borul pár órára a ketogén, hát legyen. A hús ezt nem engedheti meg magának.


Tejtermékeket se igen eszem, max. néha minimális sajtot és vajat. Igyekszem itt is kerülni a nagyüzemit, amit akadályoznak bizonyos tényezők, de legalább minimálisra igyekszem szorítani a dolgot.


Ja és azért is lennék vega, mert akkor egyszerűbb lenne írnom a gyk-n, hogy vega vagyok, nem kéne azt körüljárni, hogy majdnem vega. Pont olyan nehézségeim vannak nem saját étel evésekor, mint a vegáknak (büfé vagy normál bográcsozás éppúgy nem jöhet szóba, a szendvicsem, ha lenne, se lehetne húsos ésatöbbi), a tápanyagbevitelemben sem számít a hús...

Így is vannak majdnemjeim, nehéz az élet.


Vegán nem lennék. Képes lennék rá, de túl macerás a vegán ketogén étrend, s túl finom és hasznos a házi tojás.

2016. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Áruld már el mire jó ez a ketogén?
2016. jan. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

#3: Kinek mire. Itt minek offoljak. Én így érzem magam jól, a szénhidrát lenyom és éhessé tesz. Van, akinek egyáltalán nem jó, csak maga lenne a pokol, mint nekem sok más teljesen jó étrend, ami nem nekem való.

Megvannak az egészségügyi pozitív hatásai, de sokan egyszerűen élvezik, hogy több az energiájuk és sosincs kínzó éhségük s aktív sport mellett nem kell folyton szénhidrátot enniük.

Van, aki csak fogy vele. Nekem pont az megy nehezen, de azért valamit segít.

2016. jan. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagyok az, két okból lennék az, ha allergiás lennék az állati eredetű élelmiszerre vagy ha nem szeretném az ízét.
2016. jan. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj 4-es, de nem offolás az, ha 2 mondatban megindoklod miért jó - főleg miután egy oldalnyit(!) offoltál, hiszen nem is vagy vega, mert alkalmanként fogyasztasz húst.


De teljesen mindegy, csak érdekelt hogy egészséges embernek miért kell egy olyan étrend, amit egyébként speciálisan epilepsziás gyerekek számára fejlesztettek ki, és nekik is csak az orvosok 30%-a ajánlja, szigorúan dietetikussal való konzultálás után és rendszeres ellenőrzés mellett...

2016. jan. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosem szerettem igazán a hús ízét, és 7 évesen úgy döntöttem, hogy abbahagyom. A mai napig is a hányinger kerülget tőle.
2016. febr. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!