Ha egy megszületett baba születésétől kezdve nem kap húst és semmilyen állati eredetű dolgot arra mi lesz jellemző felnőtt korában?
Én 20 éves vagyok, soha életemben nem ettem húst, bár tejterméket igen. Édesanyám és édesapám is vegetáriánus, engem is így neveltek, habár apu karácsonykor szokott enni egy kis halat, ha vendégségbe megyünk :)
A suliban sem erőltettek rám soha semmit, sőt, mindenki nézegette hogy milyen guszta kajákat csomagolt nekem anyu :) Sokat voltunk kint a természetben, nagyokat sétáltunk, a zöldségeket megtermesztettük a kertben... jobb gyerekkort nem is kívánhatnék. A véreredményeim a mai napig kiválóak, vastablettát a téli hónapokban szoktam szedni, de ezen kívül semmi mást. Annyi, hogy mindannyian nagyon vékonyak vagyunk, ez lehet genetika, lehet az étrend, vagy a kettő együttese, de az biztos, hogy elég nehéz súlyt felszednem - pedig én, no meg a párom is örülnénk picit több domborulatnak ;)
Ha ennyire odafigyelnek mindenre, akkor nem hiszem, hogy bármi baja lehetne.
Nyilván nem olyan vegák, mint akiket én ismerek, hogy bár húst nem esznek, de helyette péksütivel, kenyérrel és édességgel tömik magukat :) Azzal meg nem foglalkoznak, hogy konkrétan milyen tápanyagokat kéne pótolniuk.
Mint tudjuk, a növényi és állati fehérjéket is ugyan azok az aminosavak építik fel. A különbség annyi, hogy az állati eredetű fehérjék mind a 9 esszenciális aminosavat tartalmazzák, a növényi fehérjékben ezzel szemben általába 6-7 található meg. Ha a növényi táplálékok aminosav profilját Figyelembe vesszük, és úgy párosítjuk őket, hogy mind a 9 esszenciális aminosavat tartalmazza, akkor máris teljes értékű fehérjét kapunk. Ezeknek a Biológiai értéke viszonylag alacsony (tehát a bevitt fehérje mennyiség kevesebb mértékben hasznosul, mint a húsokban lévő), ezért mindenképpen figyelni kell arra, hogy a gyerek eleget megegyen ahhoz, hogy a napi szükséges fehérjebevitelt fedezze.
Ami probléma lehet, az a vas illetve B12 vitamin hiány, ezt táplálékkiegészítővel érdemes pótolni. Ha mindezeket szemelőtt tartjuk, a táplálkozása pont olyan teljes értékű lesz, mint egy húst is fogyasztóé.
Tehát az ésszel megtervezett vegán étrend semmilyen káros hatással nincs a gyerkőc fejlődésére.
#16: Sokkal kevesebb, mint amennyi ahhoz a sokkal több növényhez kell, amivel az állatokat etetik.
Mégis mit gondolsz, hány kiló növény s mennyi energia kell ahhoz, hogy te ehess egy kiló húst...? Rengeteg.
Sokkal kisebb földterület kell egy vegán táplálásához.
Röhejes, de most komolyan, azt gondoltad, a disznó vagy a csirke foto- vagy kemoszintetizál? :D
Ha a növényt megeszem, az mind az én táplálékom (max. nem emésztem meg 100%-osan). Ha ugyanezt az állatnak adom, abból elég lassan lesz hús, a sok bevitt energiából csak részben lesz emberi étel, a többivel mozog, renegerál, dobog a szíve... Még ha meg is tud emészteni olyan növényi részeket, amit mi nem, igen rossz üzlet energia, víz és földterület szempontjából... De mivel az ember húst akar enni s el tudják adni megfelelő áron, mégsem az.
A kérdezőnek válaszolnék, mert elkanyarodott itt a beszélgetés más irányba.
Nincsenek nagyon közlések a vegán gyerekekről, nagyon új keletű dolog ez... Majd 40-50 év múlva meglátjuk, hogy hogyan alakulnak a dolgok, lesznek-e fejlődési rendellenességek, esetleg gyenge immunrendszer, mindenevő társuktól elmaradottabb intelligencia, fizikum.
16-os, szerinted az az állat, aminek a húsát megeszed hogy nőtt fel? Fényevéssel?
Az ő kajájának a megtermelése rengeteg földet elfoglal.
Mellesleg, nem lesz annak a babának semmi baja, én is utáltam a húst, nem ettem meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!