Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A napraforgó szirma ehető?

A napraforgó szirma ehető?

Figyelt kérdés
2009. szept. 7. 19:01
 1/8 anonim válasza:
100%
Hát nem halsz meg tőle, de nem is éppen ehető.
2009. szept. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
a magját kéne megenni, nem a szirmokat :D
2009. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Van egy teám, amiben van napraforgószirom. Gondolom, ha egyben eszed meg, akkor is fogyasztható.
2009. szept. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Lehet,én még nem próbáltam! De mért akarsz szirmot enni?
2009. szept. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

szerintem persze hogy ehető!! a rózsa szirmait is megeszik... állítólag nagyon finom. bár a tápértéke nem hiszem hogy magas lenne :D

kiskoromban én is ettem szirmokat:)

2009. szept. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Eee, köszönöm a válaszokat. :D Igazából két dolog inspirált erre a kérdésre, egyrészt a teám, amiben volt napraforgószirom [kedves 3. válaszoló... :D] és rosszul volt leszűrve, emiatt véletlenül lenyeltem. XD A másik pedig egy rajz volt, amin az emberke éppen egy napraforgónak ette a szirmait... És hát érdekelt, hogy ez megvalósítható-e. :D

Rózsaszirmot pedig már ettem, sőt, még abból készült lekvárt is és mindkettő nagyon finom. :)

2009. szept. 12. 09:23
 7/8 anonim válasza:
nem hallottam még olyat, hogy ami jó teának azt ne lehetne megenni. legfeljebb nem tudod megemészteni és kijön egyben. tonnaszámra ne egyed, de ha egyet lenyelsz véletlenül semmi bajod nem lesz. tutira rágcsálhatsz belőle párat.ráadásul biztos be van vizsgálva, ha beletették élelmiszerbe.
2010. márc. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a kerti rózsabokorról meglehet enni a szirmot?:O nem is tuttam :D:D
2010. jún. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!