Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák, nálatok mi szokott...

Vegák, nálatok mi szokott lenni a karácsonyi menü? : )

Figyelt kérdés

Tudom, még korán van ehhez, de épp megláttam egy ilyen kérdést más témakörben, és gondoltam megérdeklődöm.

Ötleteket várok, hogy mit lehetne készíteni, ami alkalomhoz illő és vega vagy vegán :)

Mindenki tapasztalatait szívesen várom!



2012. nov. 4. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem szokott lenni vega vendégem:

zöldségleves sok sok zöldségekkel (karfiol, brokkoli, répa, fehérrépa, gomba, karalábé, kelbimbo)

zöldséges rizibizi

gombapörkölt/karfiolpörkölt

desszert

fahéjas-vaniliáscukros sült alma

kókuszgolyó,

rizspuding

aszalványok, szárított füge


szilveszter:

lencseleves

lencsefőzelék zöldségfasírttal

lencsesaláta

lencsepüré

töltött alma dióval

2012. nov. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Antispecista ***** válasza:
100%

Szia!


Nalunk Hugom a szakacs (miutan O meg en veganok vagyunk, Edesanyam vega, szoval Edeapamnak meg kellett adnia magat :) )

Ime a valasza:


24.-ei vacsora

- sütőtök krémleves

- rántott dolgok, ami attol fugg eppen mit veszunk: gomba, sütőttök (rozmaringos panirral) zucchine, patiszon, karfiol, krumplipüré es majonézes krumplisaláta.

Es aztan báigli!


25.-ei ebed:

- zöldségleves

- valami töltelek fele (attol fugg milyen kotyvaszt sikerul eloallitani :)), töltött gomba, petrezselymes rizs, ubi sali - meg az elozo naprol megmaradt majonézes krumpli sali :)


Ezeken kivul sokfele sos es edes hazi sutemeny (pogacsak, "sajtos" rudacskak, stb.) - termeszetesen mind vegan ;)

En meg vegan panettonet csinalok (Olaszorszagban nottunk fel), es esetleg mas vegan karacsonyi sutit amit a neten halaszok.

2012. nov. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az offért... Utolsó, neked majonézes krumplit is eszik az anyukád? Mert abban is tojás van. Vagy lehet kapni tojásmenteset is?
2012. nov. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A majonézt házilag is lehet készíteni tojás nélkül, vagy bioboltokban venni vegánt.
2012. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Antispecista ***** válasza:
100%
Edesanyam vega (ez a vegetarianusnak a roviditese), nem vegan, tehat O eszik tojast is; de az egesz menu sor amit irtam vegan. Kb mindent lehet novenyi alapanyagokbol is eloallitani. Ami konkretan a majonezet illeti nagyon egyszeru es nagyon finom lesz, en mar tobbszor csinaltam: eleg osszeturmixolni fel pohar szoja tejet 500 ml lassan hozzaontott extraszuz oliva olajjal, egy kis citrommal, alma ecettel es soval - es kesz is! Aztan 1000 fele keppen lehet varialni, izesiteni. Meg persze keszen is kaphato a bioboltkoban.
2012. nov. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Székelykáposzta (szejtánból) meg mákos süti.
2012. nov. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én vagyok nálunk a vegetáriánus, és szerencsére mindig sikerül megoldanom, hogy legyen mit enni, mert egyrészt a családom rugalmas, és nem feltétlen ragaszkodnak a hagyományokhoz, így van mindig húsmentes opció is, másrészt kreatívan összeválogatom magamnak.

Idén lesz az első alkalom, hogy 24-én kettesben leszünk a párommal, így csak akkor főzök én. Megjegyzem a párom nagy húsevő.:) Szóval: neki sütünk kacsát egészben, párolt lilakáposztával, és rozmaringos krumplival, aztán csinálunk salátákat: majonézes, almás krumplisaláta, görög saláta, gyümölcs saláta, és ha lesz energiám, magamnak talán sütök pár rántott gombát/sajtot/ brokkolit. Nem bonyolítom túl, meg amúgy is elvagyok csak a salátákon is, mert nagyon szeretem őket. Sütiből meg ugye csak a zselatinnal/zsírral készülteket kerülöm el értelemszerűen. Mi csinálunk: sajtos rudakat, linzert, mandulás/ kókuszos kifliket, bounty szeletet. A 25-26-át szülőkkel töltjük, anyósomat ismerve ki fog tenni magáért.:) A család egy része nagy húsevő pároméknál, de mivel gondol rám is ezért lesznek rántott zöldségek/sajt, párolt zöldséggel, rizzsel, majonézes saláták, friss vegyes saláta. Szóval nem lesz gond, és eddigi években is megoldottam.:)

2016. dec. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!