Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Búzafüvet szeretnék termeszten...

Búzafüvet szeretnék termeszteni itthon. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Továbbá a földeken lévő búzafű azonos a "gyógybúzafűvel"?
2012. máj. 1. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
2012. máj. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

vessél búzamagot, úgy, mint a fűmagot. éppen csak ellepje a föld, talán 2-3 mm-re. aztán locsolgasd és pár nap múlva kihajt szépen.

én a cicának szoktam vetni...:)

ha szépen kinőtt, levághatod és használd úgy, ahogy szeretnéd. lehet turmixolni is. amit Te csinálsz otthon, az biztosan bio.

aztán lehet másik adagot vetni.

búzacsírát is hajtathatsz, csíráztatótálban, vízben.nagyon egészséges.

2012. máj. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez pontosan így van, ahogy az előttem szóló írta. Én piacon szoktam venni, kis árústól, idős nénikék szoktak textilzacskóból árulni ilyet, az is biztosan jó, bio.Kimaradt, hogy jó, világos helyre tenni, valóban macskának is hasznos, de nálunk a nyulak, tengerimalacok is kapnak belőle. Húsvéti szokás volt régen ilyet hajtatni az ünnepre, üde színfolt a lakásban is.
2012. máj. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
bio tönköly búzamagot vegyél..
2012. máj. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 2. 07:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy bio,azzal(nem szívesen,de)kicsit vitatkoznék,ugyanis a virágboltokban kapható föld sem mentes a szennyeződésektől.Persze én is abba ültetek,mert sokkal felhasználóbarátabb az egyéb földeknél.
2012. máj. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
vegyél kisebb tálkákat, lyukasztgasd ki az alját, hogy a feleleges víz el tudon folyni. Tégy alájuk kistálcát. a tálkéba kb 2 centi földet tégy, amibe keverj bele sok előre kb fél napon át áztatott hántolatlan tönkölybúzát, bioboltban kapni. Minden nap locsolgatni kell, az első kb 3 napban letakarva kell tartani, különben nem jól csírázik. Kb 8-10 nap után arathatod.
2012. máj. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!