Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A nem "született" vegáknál...

A nem "született" vegáknál hogyan zajlott a leállás a húsról, mit tapasztaltak magukon?

Figyelt kérdés
2hétig bírtam csak. Elmúlik egy idö után a vágy? Illetve az erötlenség? Külsön észrevehetö valami változás?
2011. szept. 4. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
sem vágy, sem erőtlenség nem volt, sőt pont az ellenkezője.
2011. szept. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én nem mondom magamra hogy vega vagyok, mert sose határoztam el magam, hogy "holnaptól nem eszek húst", de gyakorlatilag annak számítok, mivel nem eszek húst. nem undorodok tőle, egyszerűen nem szeretem, nem érzem tőle jól magam. a halat eszem meg egyedül. ha erőlteted, akkor semmi értelme, ha kívánod a húst, akkor egyél
2011. szept. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Offthewall ***** válasza:
100%
Hát valószínűleg pozitív hatásként a sok zöldség, gyümölcs miatt magasabb vitaminbevitel-> általánosan jobb kedv, közérzet, energiaszint stb. pasiknál alacsonyabb tesztoszteronszint-> ez meg rosszabb kedvet okozhat, Kisebb nemi teljesítmény/ aktivitás, izomtömeg csökkenése/vagy max. lassabb növekedése mint a húsevők közt, viszont általában elmúlnak az esetleges pattanások. Szóval vannak pozitív, negatív hatásai egyaránt. Én tuti leszúrnám magam ha vega lennék mert a kedvenc ételem a grill csirkemell, és testépítő is vagyok, így nem lenne jó húzás. De sok kitartást annak aki így dönt, és remélem jól dönt.
2011. szept. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt vágy, csak undor.

Erőtlenség sem, épp ellenkezőleg. Elmúlt a vashiányom, kb. 2-3-4 órával kevesebb az alvásigényem, mint mikor húst ettem. A bőröm és a hajam sokkal szebb lett, nyilván a sok vitamintól.

2011. szept. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
nem törik a körmöm, hajam, kevesebbet kell aludnom, nem kell a kávé már, több energiám van.
2011. szept. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én fokozatosan hagytam el a húst. Olyan társaságba kerültem, akik nem fogyasztják. Semmi problémát nem okozott egészségileg sem és pszichésen sem. Egy ideig még fogyasztottam a kedvenc tatárbifsztekemet, de az utolsó pár adag 2 év után lett kidobva a hűtőláda aljáról. A parizerféléktől meg megundorodtam.

Az óta sokkal nyugodtabb vagyok, könnyebben veszem az élet kihívásait.

2011. szept. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekemolyan 13 éves koromban kezdődött valahogy, nem bírta a szervezetem a husikat, nem esett jól husit enni, nem volt jó a gyomrom utána. Eleinte még a rántott csirkemellett(csak azt) megettem, de mást már nem, és végül ez is kiesett.

Nem hiányzik egyáltalán, semmi gond nincs az egészségemmel, a hajammal, a körmömmel, a bőrömmel(mert egyesek szerint ezek is tropára mennének a vegetáriánus étkezés miatt). Nem vagyok vegán, azaz: eszek még tejtermékeket(sajtokat imádom, joghurtokat is szeretem, tejet minden 2. nap iszok kb.) és tojást is eszem.

Káros szokásom, hogy mindemellett dohányzom rendszeresen, ez lehúzza az amúgy egészséges állapotomat.

Sok vegetáriánus kaja van, ami megkönnyítené az átszokást, linkelek neked egy honlapot, ahol nézelődhetsz, de akár rendelhetsz is magadnak: [link] én innen szoktam házhoz rendelni ebédet, de otthon is szivesen főzöcskézek, kisérletezgetek, ami nem jár mindig sikerrel ugyan, de mindenképp meg akarok tanulni főzni. :)

erőtlenség? ha kialszom magam meg sem érzem :) iskola közben ugyan necces, mert hajnali 3/4 5-kor kelek fel minden hétköznap és átlag 7-8 órám van6/nap... :) másfél órás az út,érthetően vagyok néha hullafáradt, viszont sokszor ok nélkül tele vagyok energiával :D

ja, amúgy nem eszek ilyen bio élelmiszereket, egy azért mert megfizethetelen a számunkra, más, hogy nem is tartok igényt rá :D

na, ne haragudj a kis regényért, bármi kérdés, óhaj sóhaj vagy panasz van, írj nyugodtan egy privát mailt ;)

2011. szept. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lili0711 válasza:
Nekem barátnőm nem vele született vega az apja miatt.Mert volt egyszer egy húsgyárba és látta mi van ott.Én így vagyok a Haribo-val. :D
2011. szept. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen elmúlik :) (Illetve nekem csak a vágy volt az erőtlenség nem.) Nekem a PETA "Meet you meat" videója volt az utolsó csepp a pohárban a vegaságra áttérés mellett, ajánlom megnézni, hogy egy kis motivációt nyújtson... ( [link] Tehát miután rájöttem, hogy nem akarok részt venni az állatok tömeges kínzásában és lemészárlásában, mindig amikor megkívántam a húst (mert a családom eléggé húsevő és én is szerettem), eszembe jutottak a videó képkockái, és rögtön elment az étvágyam. Egyébként azt hiszem pár hónap alatt múlt el teljesen, gyak. a végére az ember már elfelejti hogy pontosan milyen íze volt az egyes húsféléknek és nem hiányzik, főleg hogy van sok más finom és állatgyilkolás-mentes étel. Tehát fontos, hogy miket eszel hús helyett, hogy ne érezd szenvedésnek.


Külső változás.... nem rémlik. Nem voltam soha erőtlen tőle. De lelkileg sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lettem. Ösztönösen érzem, hogy helyesebben cselekszem, mint amikor húst ettem. (Azt mondjuk meg kell hagynom, hogy a tojásról igen, de a tejtermékekről még nem sikerült leállnom... Ahhoz még nem volt akaraterőm... Mert ugye ott konkrétan nem ölik meg az állatot, csak elég rusnya körülmények között, szenvedésben tartják. Meg persze megiszogatjuk mind ama földi jót amit belé tömnek, pl. antibiotikumok, mesterséges hormonok...)


Ja és úgy hiszem, hogy lelkileg meg kell érni a döntéshez. Én is megpróbáltam egyszer, pár hónappal azelőtt hogy véglegesen áttértem, és bírtam vagy 2 napig :) Egyszerűen még nem voltam felkészülve rá, hogy elkötelezzem magam az ügy mellett. Ha valakire külsőleg próbálnak rákényszeríteni valamit, amikor még lelkileg nincs ráhangolódva, sosem lesz maradandó a változás.

2011. szept. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!