Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyi idönek kell eltelnie a...

Mennyi idönek kell eltelnie a pozitív hatásig?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy mennyi idö után érzödik a hatása annak hogy ha vegetarianus leszek ( értem ezalatt az elönyöket mint pl szebb bör, haj stb... mert lényegében a börproblémáim miatt döntöttem a vegetarianus étrend mellett ) most 1 hétnél tartok
2011. aug. 5. 11:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
54%

Az egyetlen tápanyag amit nem tudsz bevinni növényi úton az a b12 vitamin. Ezt patikákban megkaphatod.


A húsban és tejtermékben rendegteg hormonkészítémény van, valamint az átlagos étrend kb. 5-600% al több húst tartalmaz mint amire a test kalirálva lett. Gondolj csak bele, mennyit kell ahhoz vadászni, hogy beszerezd a napi húsadagodnak megfelelő állatot. Illetve ez mennyi időbe és lefutott energiába került... már ha elkapták a vadat egyáltalán.


Kb. 1-3 hónap alatt tisztul ki a hús a szervezetbeől. Javulni fog a szaglásod, érzékenyebb leszel az ízekre is. Az hogy ez mennyire pozitív, azt vitatható, mert ha monjuk sülő disznóhús mellett kell lenned, az egy régóta vega orrának durván undorító, szinte beszédülsz tőle.


Gondolom ennyi idő alatt a fehérjetúladagolás miatti bőrbaj is alábbhagy. De légy óvatos, a chipsek, olajos magvak, olajban sült ételek miatt is kialakulhat bőrprobléma. Szójával, hüvelyesekkel szintén óvatosan, a szója 40% feletti fehérjét tartalmaz!

Mellé igyál sok vizet, tisztító teát, zöld teát.

2011. aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
42%

nekem egy olyan 1 hónapba telt.először ki kell tisztulnia a testednek ,de utána garantáltan megéri. nekem is gyönyörű hajam van ,hogy attól -e fogalmam sincs de mindenki irigyli. pattanásos se vagyok, viszont gyerekkori betegségem szűnt meg a vegetáriánus étrendre való átszokásnak köszönhetően, és vékonyabb is lettem és könnyebben jött fel az izom,ami egy modellnél nem is számít rossz dolognak.


amúgy én nem szoktam itt lenni sokat,de szerintem akik írták ,hogy legyél húsevő ,azok mindenütt ahol csak tudnak ,haragból lépnek fel ellenünk és nem észérvekkel.


sok szerencsét :p

2011. aug. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
24%
Haragból? Azért mert nincs kedvem magokon élni és sok szénhidráton? Azért mert nem vagyok jól, ha sokáig nem eszek húst? A szervezet nem hiába kívánja.
2011. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:56---Ez most mi??? Hány éves vagy?

2011. aug. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
7%

nyugi, semmi bajod nem lesz attól hogyha nem eszel húst, ezek egytől -egyig barmok, már de bocsánat.


amúgy egy olyan félév kell szerintem, mire kitisztulsz meg ilyesmi és utána majd meglátod. amúgy azért fog javulni a bőröd állapota ,mert nem eszed meg azokat a hormonokat,amikkel azokat a jószágokat etetik . szóval rendben van abszolút :)

2011. aug. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
bezzeg a sok hormonbombázott paprika, paradicsom *nyami* az kell a népnek zsákszámra :D
2011. aug. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

OMG!


most komolyan zöldségeket meg gyümölcsöket hormonnal kezelni!!!! -.-


szerintem ti tévesztitek a GMO-val aminek a valós részét beszennyezte az egyik magyar lobbi! A gén módosított növények ,mint tudjuk nem veszélyesek ,mivel természetes folyamat is egyben!

2011. aug. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
amúgy 15 vagyok. nem te vagy az a gyökszi aki megakart enni?
2011. aug. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
93%

Egy kis érdekesség a mániákus húsevőknek: múlt héten voltam a védőnél, mivel gyereket várok. Adott egy kis füzetkét a legfontosabb tudnivalókról. És mit látok benne a "Vegetáriánus étrend" címszó alatt? Idézem: "A kiegyensúlyozott étrend, amely állati eredetű fehérjéket is tartalmaz (tej, tojás) táplálkozásii, élettani szempontból megfelelő a várandóság alatt".


Vagyis a hús nélküli élet annyira egészségtelen, hogy a hivatalos magyar egészségügyi rendszer is bátran ajánlja egy terhes nőnek.


Kérdező, bocs hogy nem a kérdésre válaszoltam! (Igazából nem emlékszem hogy is volt annak idején az a tisztulás.) Csak pár válaszadóval szerettem volna feltétlenül megosztani ezt a kis adalékot.

2011. aug. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Kérdező, Te mit gondolsz ezek után? :D
2011. aug. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!