Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mivel a méhecskék porozzak be...

Mivel a méhecskék porozzak be gyümölcsök virágait, így már azok sem vegánok... Mit ehetek?

Figyelt kérdés
A méheket szállítják ide-oda, hogy gyümölcsösöket porozzanak be. Ez állatkínzás! Vannak olyan bio farmok ahol az emberek porozzák be a növényeket? Mit ehetek?

júl. 6. 20:45
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
24%

Az emberkíntás nem büntetendő? Ilyen sötét alakok élnek köztúnk.

Ha szép időben sétálgatsz, az neked fáj? És ga bótba behaladsz vásárolni, vagy kajàlsz vslahol az kínzás számodra?

júl. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
4%

Kedves kérdezõ,

Mint láthatod, a társadalom nagy átlagának fogalma sincs a veganizmusról. Több mint húsz éve vagyok vegetariánus, nem vegán csak sima koca vega, ennék több társadalmi nyomást én nem tudok feldolgozni, úgyhogy minden tiszteletem a tiéd. De!

Ha a veganizmusról tényleg normális, és a témában felkészült válaszokat szeretnél, akkor ne a gyk közönségére számíts. Itt mindenkinek mindenrõl a saját privát véleménye a "végsõ igazság", ott is ahol láthatóan a kérdést sem értik.

Vannak komolyabb, kifejezetten vegán közösségi fórumok például a Facebookon, ahol gyakorlott vegánok segítenek.


Hogy a konkrét kérdésere is válaszoljak: Tudtommal a vegánok méz helyett növényi szirupokat, pld juharszirupot használnak.

júl. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
82%
de azt tudja sok vegán hogy fåba kárt tesznek juharszirup készitésénél.
júl. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez messze áll az állatkínzástól.

De vannak önporzó növények.

júl. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
16%

Nem vagyok meglepve a sok beszólogatás (egyél pránát, napfényt, stb) 100%-os értékelése után, hogy még én meg le lettem pontozva a konkrét, releváns, és az összes közül a leghasznosabb válaszommal.

Kérdezõ: Na látod, ennyire számít a gyk véleménye.



13.: Hidd el, ez egy külön vita tárgya lehetne, de itt nem ez volt a kérdés. De annak is van egy diszkrét bája, amikor a halált felfogni és rettegni képes teheneket ÉS répákat egyaránt megevõ vegyes táplálkozásúak felkérdezik a vegákat a szegény kicsi répácskákról.

júl. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%

Őrülteknek Marad a tengeri moszat evés.

A méhek egyébként szorgalommal teszik a dolgukat, genetikailag kódolt tevékenység. Belepusztulnának ha nem lenne napi tevékenységük része a virágpor gyüjtés.

júl. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
90%

15


Rákattintottam a zöld pipára,hogy emelkedjék a pontszámod..

Viszont ez a kérdés szerintem;nyilvánvalóan viccelődés akar lenni.Bizonyára ezért érkeznek olyan válaszok amilyenek.

júl. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

12

" ott is ahol láthatóan a kérdést sem értik."

Láthatóan te nem érted.


Ezt írtad a kérdésre:

"Hogy a konkrét kérdésere is válaszoljak: Tudtommal a vegánok méz helyett növényi szirupokat, pld juharszirupot használnak."


De a kérdezőnek nem a mézzel van a gondja hanem a gyümölccsel ami úgy lett, hogy a méhek beporozták.


", hogy még én meg le lettem pontozva a konkrét, releváns, és az összes közül a leghasznosabb válaszommal."

Mondjuk a beképzeltség és az, hogy nem sikerült értelmezni a kérdést az nem segít abban, hogy jóra értékeljék a válaszodat.


Az a legnagyobb probléma, hogy ez a kérdés feltehetően csak kamu amivel még a vegánoknak is oda szúr egyet a kérdező. Szerintem az ég világon semmi köze nincsen a vegánsághoz.

júl. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan eheted a gyümölcsöket.Csak utána a dolgozó méheket fizesd be egy wellness hétvégére.Had pihenjék ki a fáradalmakat.
júl. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

Ja, tök egyértelmű, hogy a kérdés csak egy trollkodás, de sokan felültek a vonatra.


A veganizmus sehol nem szól arról, hogy amihez állatnak köze van, azt ne lehetne fogyasztani. Arról van szó, hogy ne lehessen kihasználni állatokat semmilyen formában.

Méz esetében az a kérdés, hogy el szabad-e venni a mézet, amit a méh bizonyos céllal létrehozott. De ezzel kapcsolatban nincs egyetértés a vegánok között.


Szóval a Kérdező egy vegán utáló troll, amilyen sok válaszoló is itt. Aki nem látja, nagyon naív.

júl. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!