Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák! Mit szoltok hozzá,...

Vegák! Mit szoltok hozzá, hogy maga az Isten amikor a földön járt Jèzus szemèlyèben evett húst? A mindenható teremtő Isten is evett húst

Figyelt kérdés

jún. 18. 17:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%
Az apokrif evangéliumokban nem evett Jézus húst, sőt kifejezetten a húsevés ellen volt. Tehát a hivatalos evangéliumokat manipulálták.
jún. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Hófehérke meg majdnem meghalt az almától, akkor senki ne egye????
jún. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
27%
Érdekes! Hitler meg vegetáriánus volt.
jún. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Hitler meg vegetáriánus volt."

Valóban, de ugye általában azt sem szokták tudni, hogy ez miért is lehetett.


A kopt és apokrif iratokban lévő húst nem evő Jézus viszont tényleg nem közismert. Vagyis a keresztény/katolikus egyház agyon akarja hallgatni az igazságot!!!

jún. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%

Azt szólom hozzá, hogy a hetednapi adventista egyházban lettem vegetáriánus. :)


A felekezet bár hivatalosan csak a tisztátalan állatok (pl. disznó) fogyasztását tiltja, de népszerű a vegán/vegetátiánus életmód is. A két gyülekezetben, ahová jártam ebédre sosem volt hús.

A teológiai érvük úgy szól, hogy Isten eredetileg gabonaféléket, és gyümölcsöt adott az embernek enni. Majd a bűneset után jött be a zöldség fogyasztás. A húsevés meg csak Noé után, vagyis Isten eredetileg nem arra teremtette az embert, hogy húst egyen.


Ma már nem vagyok vallásos ember, de a vegetáriánus életmódot megtartottam.


Még valami: Jézus tisztán étkezett, semmilyen tisztátalan állatot (pl. disznó) nem evett.

jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!