Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák! Mit szoltok hozzá,...

Vegák! Mit szoltok hozzá, hogy maga az Isten amikor a földön járt Jèzus szemèlyèben evett húst? A mindenható teremtő Isten is evett húst

Figyelt kérdés

jún. 18. 17:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Az ő dolga.
jún. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
És ebből mi következik a vegánságra nézve?
jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az következik, hogy minden eledel tiszta beleèrtve a húst is, nem egèzsègtelen
jún. 18. 18:18
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Mivel nem hiszem, hogy létezik bármiféle isten, a mesealakok étekzési szokásai meg eleve nem érdekelnek, ezért elég mindegy.

A vega/vegán étrendnél meg nem az a lényeg, hogy tiszta vagy nem tiszta étel (ez eleve hülyeség), hanem az állatok megölés, kihasználása a probléma.

jún. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Aki mitológiai személyek szerint akar élni, az nem túl értelmes
jún. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

"minden eledel tiszta beleèrtve a húst is, nem egèzsègtelen"

Ezt a mondatot nem értem. Ki eszik koszos ételt? Továbbá a dietetikailag egészséges-egészségtelen terminológiákról mennyiben rendelkezik az említett bibliai történeted?

jún. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Ez csak egy valláskárosult kérdése..
jún. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Én katolikus vagyok és vegán. Sosem gondoltam volna, hogy azért ne legyek vegán, mert Jézus egy-egy bibliai sztoriban eszik állati eredetűt. Továbbá nem emlékszem, hogy Jézus mikor értekezett volna táplálkozástudományi kérdésekben.
jún. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

8


"1Nem az teszi tisztátalanná az embert, ami bemegy a száján, hanem ami kijön a szájából, az teszi tisztátalanná az embert. 12Tanítványai ekkor hozzá lépve megkérdezték tőle: Tudod-e, hogy a farizeusok megbotránkoztak, amikor meghallották ezt a beszédet? 13Ő pedig így válaszolt: Minden növényt, amelyet nem az én mennyei Atyám ültetett, ki fognak gyomlálni. 14Hagyjátok őket, világtalanok vak vezetői ők! Ha pedig vak vezet világtalant, mind a ketten gödörbe esnek. 15Péter ekkor ezt kérte: Magyarázd meg nekünk az előbbi példázatot! 16Ő pedig így szólt: Még mindig értetlenek vagytok? 17Nem gondoltok arra, hogy minden, ami bemegy a szájon, a gyomorba jut, és az árnyékszékbe kerül? 18Ami azonban kijön a szájból, az a szívből származik, és az teszi tisztátalanná az embert. 19Mert a szívből származnak a gonosz gondolatok, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok, lopások, hamis tanúskodások és istenkáromlások. 20Ezek teszik tisztátalanná az embert. De az, hogy mosatlan kézzel eszik, nem teszi tisztátalanná az embert. "

jún. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem hiszek a mesekönyvekben, nem érdekel hogy az állítólagos Jézus mit evett állítólag.
jún. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!