Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegaként/vegánként mely...

Vegaként/vegánként mely nemzet konyhájából készíted a legtöbb ételt?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdés NEM az, hogy mely nemzet konyháját szereted a legjobban, hanem hogy melyikből főzöd a legtöbb ételedet?


Van különbség szerintem, mert mondjuk szeretheted te legjobban a távol-keleti konyhát, ha túl macerás beszerezned a hozzávalókat, vagy esetleg túl drága neked, ezért inkább más recepteket preferálsz otthon a konyhában.



2022. aug. 30. 18:39
A kérdező szavazást indított:
magyar konyha
indiai
távol-keleti
mediterrán
mexikói, dél-amerikai
közel-keleti (pl humusz, falafel, babaganush)
más, leírom kommentben
15 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak egy kedvelt nemzet van, hanem föleg kinai, indonzéz, vietnami, indiai, mediterrán szerepel leggyakrabban, de magyar és amerikai recepteket is gyakran használok.
2022. aug. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát a magyaros ételeket leveseket rántással hagymával pirospaprikával de a mediterrán tészta ételeket is paradicsomos oregánós mártással(vegán), meg a magyaros ételek közül paprikás/petrezselymes krumpli meg fözelékeket:borsó,tök,spenót.stb meg édesbugonya ezeken élek.
2022. aug. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem milyen vietnám, és indonéz ételeket főzöl? ^.^


Én vietnámi ételek közül csak a pho levest ismerem.

2022. aug. 30. 19:35
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Angol oldalakon lehet találni vietnami currykat, meg különbözö sült tészta/rizs recepteket, ugyanígy az indonéz ételek között is sok elkészíthetö hús/tojás nélkül, a neten keresek recepteket.

De a sok esetben a nem-vegán recepteket módosítom, szeretek kisérletezni, ezért ritka, hogy szó szerint csinálom, amit találok.

2022. aug. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Itt van néhány példa, ezeket lehet variálni.


[link]

[link]

2022. aug. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Úúú köszi! Muszáj kipróbálnom ezeket!
2022. aug. 30. 21:27
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szivesen és sok sikert, meg merj kisérletezni, új ötleteket kipróbálni. (Meg én sokszor keverem az egyes területekröl származó kajákat, eljárásokat, füszerezéseket)
2022. aug. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Ilyesmit én is szoktam :) ma például koreai gochujang levest csináltam, japán onigirit és kínai uborka salit. Lehet egy koreai nem örülne ennek túlságosan. Amúgy ha ilyem kreatív vagy a konyhában, szívesen olvasnék tőled blogot vagy ilyesmit ;)
2022. aug. 31. 00:41
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem írok blogot, meg a legtöbb kisérletem egyszeri eset, a "mi van itthon" és a "mire van éppen kedvem" alapján gyártok valamit.
2022. aug. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagyok vegán, de húsmentes ételek terén, ha változatosságról van szó, akkor egyetlen más nemzet konyhája sem közelíti az indiait, fogások százait lehet készíteni csak zöldségekkel és fűszerekkel.
2022. aug. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!