Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szerintetek fura, hogy (lakto)...

Szerintetek fura, hogy (lakto) vegetáriánusként nem vagyok állatrajongó?

Figyelt kérdés
Néha szoktam vegán szerverekre járni és tele van állat imádós szövegekkel és képekkel. Volt 2-3 vegán barátom, ők is ilyenek voltak privátban. Én nem tudok ennyit beszélni az állatokról, idegesít is, ha valaki csak erről tud szövegelni. Kicsit frusztrál a dolog, hogy talán majd kiközösítenek emiatt vagy nem hiszik el, hogy komolyan gondolom a táplálkozásom. Ti vegánok milyenek vagytok?

2021. jan. 30. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem mindenki az állatszeretet miatt vega, sokaknak csak nem ízlik a hús, vagy környezetvédelmi okoból vegák.

De a vegán és a vega nem ugyanaz. Ha VEGÁN csopikba mész, nyilván ilyenekkel lesz tele, közülök a legtöbben csak az állatipar, állatkínzás miatt tértek rá erre az életmódra.

Szóval összeségében semmi baj nincs veled.

2021. jan. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem vagy állatrajongó, sajnálhatod őket, amiért mások táplálékává válnak. (Ez csak egy példa)

Persze, nem biztos, hogy ezért vagy vegetáriánus, ezt én nem tudom.


(Magamból kiindulva, én nem szeretem annyira a kutyákat, de ha egy kutyát vernek, nem nézem jó szemmel és közbeavatkozom. )


Mindegy, a lényeg, hogy nem csak állatrajongók lesznek vegetáriánusok, más oka is lehet. Szóval nem, nem fura.

2021. jan. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
Ne az alapján válassz barátot hogy mit eszik
2021. jan. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

Általában a friss vegánok meg az unatkozók tolják túl az állatos témákat.


Egyébként benned semmi fura nincs, egyértelmű, hogy lakto-vegetáriánusként nem érdekelnek túlságosan az állatok.

2021. jan. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sunshinedoll ***** válasza:

A vegetáriánusság nem minden esetben az állatszeretet miatt történik, nagyon sok oka lehet annak, hogy valaki nem eszik húst.

A vegánság mint mozgalom viszont kifejezetten az állatetikai kérdések miatt alakult ki. Éppen ezért én is, itt, meg laikus társaságban, azt mondom, hogy vegán vagyok, mert így értik meg az emberek hogy milyen étrendi igényeim vannak pl. éttermekben, de elsősorban nem az állatok védelme miatt mondtam le az állati eredetű élelmiszerekről, így pl egy vegánnk nem szoktam azt mondani, hogy én is vegán vagyok, mert nem az állatvédelem volt az elsődleges oka ennek.

2021. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!