Nem bírok vega lenni, hiába szeretnék?
Már kB 1 éve foglalkoztat a gondolat, hogy áttérjek a vegetáriánus étrendre (később a vegánra), de egyszerűen nem bírom egy hónapnál tovább. Pedig figyelek a tápanyag bevitelre. Leginkább környezet és állatvédelmi okokból szeretnék az lenni, persze az egészség sem elhanyaholható. Az eszemmel tudom, hogy ez nem jó, mégsem undorodom meg tőle, hiába nézek vágóhídi videókat, tudom rossz ember vagyok, de nem igazán érintenek meg. A leghosszabb idő hús nélkül kB 1 hónap.
Valaki volt már úgy?
#21 Na akkor magyarázd el professzorkám a lényeget.
Szerinted, hogy van?
De tudományosan fejtsd ki, akadémikusi szinten.
Ne hivjál te engem professzorkának, hát eleve ott kezdődik az egész, hogy ha sem vegetáriánus, sem vegán nem voltál még, akkor hogy a jó életben nyilatkozhatsz úgy róla, hogy hülyeség meg marhaság ? Próbáld ki, olvass utána, tapasztald ki magádon, utána niylatkozhatsz a témáról pro és kontra.
Az aminosavprofilok közti különbséget szokták csomó vitában emlegetni, én olvastam olyat is, hogy felszivódás és hasznosulás szempontjából ennem semmi jelentősége nincs. Példának találhatsz számtalan élsportolót, vegán testépitéssel is próbálkoznak sokan (a magyarok közül Váli Tamás), nekik fontos csak igazán a fehérje összetétele, de még ők is meg tudják oldani állati eredetű fehérje nélkül. Keress rájuk, hogy ők mit tapasztaltak a témában. Egy átlagembernek semmi szüksége nincs erre az egészre. A középkori napszámosok, az ókori rabszolgák, a bangladesi munkások, az indiaiak , a hindu vallás hivei köszönik szépen , kevés vagy zérő állati eredetű élelmiszer nélkül is képesek voltak leélni az életüket a Földön. Ez az igazság. Szerinted a csóró napszámos paraszt, aki húzta az igát az állataival hányszor jutott egy évben húsos kajához ?
Váli Tamás posztja a "Vegán testépítés" facebook oldaláo, június 26 :
"FEHÉRJEMÍTOSZOK
A növényi étrendet követők elégséges, sőt azt is meghaladó mennyiségű fehérjét fogyasztanak.
Nincs bizonyíték a fehérjehiányra a nyugati világban élő növényi étrendet követők között.
Minden növényi étel tartalmazza mind a 20 (fehérjeépítő) aminosavat, köztük a 9 esszenciálissal.
Az, hogy egy-egy aminosav kisebb arányban található bizonyos növényi ételekben csak azoknak lenne fontos információ, akik egész nap mindösszesen 1 ételt esznek (pl.: csak rizs vagy csak bab).
A teljes és nem teljes aminosavprofil/fehérje kifejezések félrevezetőek.
A növényi fehérje felszívódása csak maximum pár %-kal gyengébb, mint az állati fehérje esetében (89%-92% vs. 91%, 90%-94%, 95%)."
"ehát azon ne lovagoljunk ,hogy az állati fehérje 100-ban szívódik fel, a növényi meg 89-95%-ban ,mert nem számottevő az eltérés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!