Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mernétek túrótortát csinálni...

Mernétek túrótortát csinálni olyan túróból, ami szavatossági ideje aznap jár le?

Figyelt kérdés
De szinte biztos, hogy aznap el is fogy az egész
2019. jún. 2. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Meg kell kóstolni a túrót, ha nincs rossz íze akkor a tortába is jó lesz. Ha savanykás akkor egyértelműen kuka.
2019. jún. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Teljesen jó
2019. jún. 2. 14:01
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Akkor jó. Van, hogy már a szavatosság lejárta előtt napokkal van egy kis szaga, akkor inkább megsütve érdemes fölhasználni.
2019. jún. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A szavatossági idö meg a fogyaszthatósági idö két teljesen különbözö dolog.
2019. jún. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#1

Az IGAZI túró eredendően savanykás, mivel alapban savanyú tejből készül.

A túró amikor romlik, akkor keseredik.

2019. jún. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
#5 igen erre gondoltam, csak nem tudtam jobban megfogalmazni. :)
2019. jún. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Simán.
2019. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Rendszeresen veszek közeli lejáratú joghurtot, túrót, kakaót. Nagyon nem mindegy, hogy egy Jogobellát pl. 160 forintért, vagy 69 forintért viszek haza, mivel nálunk rengeteg fogy.

Túrónál ugyanez, 400-ért nem veszem meg, de 150-ért igen. Ha nagy tételben tudok venni, mert mondjuk 1-2 nap múlva lejár, az nem jelenti azt, hogy 1-2 nap alatt meg is esszük.

Túrót mondjuk az adott héten hétvégén, de a joghurtot akár még 2 hétig is tárolom, ha már elviszek belőle 20-30 pohárral.

Soha nem volt még semminek baja.

Romlott tejtermékkel még csak a Nádudvari dolgok esetében találkoztam, de azokat mindig teljes áron vettem meg, és még rengeteg idő volt a lejáratig.

Na nálunk viszont 3x előfordult, hogy felbontottam (még 1 hónapja lett volna), és penészes volt a teteje. Mivel általában ez a legolcsóbb, legközelebb is megvettem, megint így jártam. Szóval náluk higiéniai problémák lehetnek. Fotóztam, megírtam nekik, hogy valami szerintem nem OK, mert nem egyszer fordult elő. Megköszönték, és elkérték a címem, hogy küldenek egy kis ajándékcsomagot az infóért cserébe. Vacilláltam, de ok, legyen, elküldtem a címem. Soha többé nem jelentkeztek. Nem mintha emiatt kár ért volna, de az eljárás nagyon nem volt szimpatikus, ezért pár hét múlva rájuk írtam, hogy kedves volt a felajánlás, de nem érkezett semmi. Még csak a levélre sem reagáltak... (email volt)

Na azóta nem veszek tőlük semmit, és másokat is erre buzdítok.

Sem a termékeik, sem az ügyfélkezelésük nem üti meg az elvárható szintet.

2019. jún. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!