Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet vadas marhát olajos...

Lehet vadas marhát olajos pácban is tenni?

Figyelt kérdés
Általában zöldséggel főznek egy alaplevet és vízbe teszik a marhát viszont hallottam olyanról hogy valaki nem vízbe hanem olajos pácot csinál, hagymával borssal borókabogyóval, babérlevéllel csinál egy ilyen fűszeres olajat és abba teszi a marhát. Így is működik a pác, Szerintetek?
2019. máj. 31. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Lehet. Mondjuk vadas marhának pont teljesen fölösleges.
2019. máj. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%

Én csak így pácolom és így készítem a vadast:

[link]

Nagy vadász és jól főző környéken élek, de ezt a zöldséges vízben rohasztást most hallom először.

Amit leírtál az nem pácolás.

2019. máj. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Mindenki másként csinálja!


Hagymát dinsztelek, majd beleforgatom a felszelt marhahúst, a karikára szelt répát-gyökeret, fehéredés után felengedem, sót-borsot-babérlevelet rá, és födő alatt amíg a hús megpuhul. A vizet közben pótolni kell. Majd a megpuhult marhát kiszedem, a zöldséget visszasütöm zsírjára, turmixolod, és vissza a tűzhelyre. Tejfölös habarást rá, mustárt + egy kis cukrot ízlés szerint, és visszarakni bele a húst. Valójában gombócot főzni mellé, de finom főtt rizzsel is.


Éttermi konyha szakácsától tanultam. Nekem ízlik.

2019. máj. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
41%

Nem csak lehet,hanem KELL IS!

A tökéletes receptet a 2-es leírta, ez az igazi vadas.

Az már más dolog, hogy sokan főznek egy húslevest, szednek ki levet és zöldséget, összeturmixolják, behabarják tejföllel és liszttel, mustár+cukor, hozzá spagetti és kész a "vadas".

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy spórolásból én még soha nem csináltam így, még nyomokban hasonlít is, de igazából nem ez a vadas.

2019. máj. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!