Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak a csirkéből?

Mit csináljak a csirkéből?

Figyelt kérdés

Van egy fagyasztott csirkém, de egyedül vagyok rá. Körülbelül 1,5 kg-os csirke.


Mit vagy miket készíthetek belőle? Mert ugye vissza fagyasztani már nem lehet, ennyi hus nekem viszont sok.


2019. ápr. 13. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az aprólékából ( nyak, farhát, belsőségek, szárnyvég) levest.

A combból, csirkeszárnyból pörköltet, rizses húst,

A csirkemellből felszeletelve rántott húst, Dubari szeletet.

2019. ápr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az egészből csinálhatsz levest, a mellet, szárnyat és combot befűszerezed és grillen megpirítod. A főtt-sült húst pedig nyugodtan visszafagyaszthatod, leporciózva.
2019. ápr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ekkora csirke 2 napra elég. Süsd meg egészbe, az egyik felét edd meg, a másikat rakd hűtőbe, és másnap edd meg.
2019. ápr. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Levest nem főznék, a csontos részekhez még a szárnyát is, és azokból főzném a pörköltet.

A combját és a mellehúsát vagy sütve/rántva, vagy:

leszedni a csontról a húst, csíkokra vágva hirtelen átsütni, egy gombás-tejfölös mártással, vagy lecsó-alapban átforralni és valami köret mellé: rizs, krumpli, akármi.


A megfőzött pörkölt mehet vissza a fagyasztóba, több adagra osztva, legközelebb csak annyit kell kiolvasztani, ami el is fogy.

2019. ápr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!