Miért nincs kultúrája az egészséges táplálkozásnak Magyarországon?
De pont ezt kérdezte a kérdező is, nem? Olyan okosak vagytok, közben meg ti se adtok választ, csak azt mondjátok "megszokás". Nyilván a szokásból alakul ki a kultúra, csak kérdés, miért ezt szoktuk meg. Ezt tényleg kicsit rosszul fogalmazta, hogy mindegy mi, csak étel legyen, viszont azért nem következik ebből a saláta chiaval, mint ahogy te mondtad, mert épp te válaszoltad meg, hogy attól igazán nem laksz jól. Ezért a többség azt nem is tekinti ételnek.
Én se tudok érdemi válaszokat adni, de nagyon szomorú, amit látok. Emberek, mint ahogy az első is, ámítják magukat, hogy "mert az a finom". Én elég egyszerűen főzök, az egészségre megyek, de sokszor eszek nagyon finomat egészségesen, meg amit látok recepteket, képeket, videókat neten, az embernek a nyála összecsordul, annyira gusztusos ételek vannak, és olajmentesen, növényekből stb. Szerintem tényleg az van, hogy egyszerűen szemléletet kéne váltani, de az embereknek sajnos rögeszméik vannak, és nagyon erősen ragaszkodnak a szokásaikhoz.
És azért abba az országba, ahol Majka és Kis Grófó ünnepelt sztár tud lenni, Steven Wilson és Thom Yorke nevét meg senki se ismeri körülbelül, ne csodálkozz, hogy a táplálkozás is hasonló minőségben zajlik. Én amikor mindenevő voltam, akkor se tudtam ránézni se, ezekre az olajban, zsírban tocsogó undorító állati maradványokra, amit sokan esznek nap, mint nap, és imádnak.
Magyarországon nagyon sok mindennek nincs kultúrája, a polgáriasodásnak sincs, az abból is eléggé következő tisztességes, független, kultúrált, intellektuális és erkölcsös életmódnak és szemléletnek se, így egyszerűen annak sincs, hogy tudatosak vagyunk, gondolkodók, hosszú távra tervezünk. A magyar ember nagyon sok esetben önfejű, saját maga és a körülötte lévők ellensége, nem képes közösségben gondolkodni, működni. Ezeket csak azért írom, mert ezekből a mentalitásokból áll össze, hogy végül ez a langyos, kilátástalan, avitt f*sban ülünk, mint ami az országban, a mindennapjainkban, az ügyeinkben van.
Itt is milyen válaszokat kapsz még? "Meg mindenféle maszlagot, amit manapság enni kéne". Már a bezárkózás, az újtól, az innovatívtól való elzárkózás jelenik meg, ez úgy egyébként jellemző Magyarországra, és ugyanaz, mint ahogy mondjuk az új Kádárt, Orbánt ünnepeljük, a régihez, a megszokotthoz való visszavágyódás. Amit ajánlanak ételek, egyrészt nagyon széles skálán mozog, szóval nem hiszem, hogy valaki ne tudná kiválasztani, hogy melyik ízlik neki, másrészt, ezek voltak mindig is egészségesek. Legfeljebb az ember jött rá ennyi késéssel, hogy ezeket kéne enni a tehéntej helyett.
Beszélünk mindig árról, hárítjuk a felelősséget, elkenjük a dolgokat. Én 1100 ftból összeállítottam magamnak egy étrendet, ami tartalmaz minden makró és mikrótápanyagot, 2900 kalóriát, és emellett gyorsan elkészíthető, egyszerű, és még chia mag is van benne. Ha bárki gondolja, átküldhetem, de figyeld meg, senki nem fogja, mert nem vagyunk képesek tanulni a másiktól, egymástól, és együtt menni valami közös cél felé, előre.
Már magában az egészséges kaja is relatív. Kinek az? :)
...de igaz, lehetne a chia mag is a kulináris kutúránk része, csak 10 magyarból 9-nek fingja sincs róla, hogy mi az. :D
Már kaptam minuszokat, mintha úgy egyébként érdekelne. Konstruktív vita nincs, csak az utálkozás, a másik kirekesztése, ezek a kis alantas bosszúk, hogy "hú most leszoltál minket, tessék itt a minusz a pofádba". Nem volt kedves a stílusom, de nem akartam senkit megszégyeníteni vagy ilyenek, lehet tévedtem, de pont ezért lehetne érvelni, és akkor tanulhatnánk egymástól, megérthetnénk egymást és magunkat.
Annyira vicces, hogy leírom, hogy a magyar ember nem akar tanulni, hogy utálkozik, és ellenségének tekinti a másikat, erre megkapom a 0%-ot, ami megint csak ezt a fajta működést példázza, támasztja alá. Ha most nekiálltok cáfolni az én érveimet, azzal mutatnátok meg igazán nekem, hogy egy h*lye vagyok. Mondok valamit, ami úgy érzitek számotokra kompromittáló és azonnal megerősítitiek, mert nem vagytok képesek csavarni egyet, változtatni az eszközeiteken.
És nem is baj, ha nem tudják mi az a chia, mert a köles ugyanazokat a mikrotápanyagokat tartalmazza, lehetne inkább azt enni. Az itteni ember nincs a chiához szokva, neki a köles felelne meg jobban. Ha már ennyire a chiát reklámozzátok...
De hogy a kérdésre is válaszoljak:
Egyrészt az egészséges táplálkozás drágább.
Másrészt mivel sokaknak nem telik rá, ezért azt is kinézik, aki olyat eszik, mert nagyképűsködésnek veszik. Bevallom, néha én is így érzek, főleg akkor, ha azt látom, hogy valaki csak azért eszik valamit, mert divat, vagy mert olvasta tegnap valami kétes hírű újságban. Főleg, ha közben meg olyanról van szó, aminek se íze, se bűze.
Viszont szerintem átlagos, magyaros ételekből is össze lehet állítani egész jó, egészséges étrendet, ha nem visszük túlzásba az egyes alapanyagokat. Ha van időnk főzni...
Egyébként az sem mindegy, hogy valaki mit dolgozik. Mert amíg a földműves vagy fizikai munkás megeheti a pörköltet, kolbászt is anélkül, hogy elhízna (mint ahogyan tette azt esetleg az őse), addig az irodai munkát végző embernek az sok lehet, és érdemesebb lehet mást (pl. több zöldséget) választania, vagy kisebb adagokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!