Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek nekik? Valakinek...

Mit főzzek nekik? Valakinek van egy jó receptje?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy vettünk egy lakást a párommal, és az apám, akivel nem igazán tartjuk a kapcsolatot (csak ünnepekkor egy-egy sms vagy telefon) felhívott, hogy meglátogatna minket.


Nos, már többé-kevésbé túltettem magam azon, hogy meghívás nélkül betoppannak... nagyszüleim nagyon örültek neki, végre beszélünk szerintük. Rendben, kibírom, miattuk, ha nekik ez öröm.


De csinálnom kéne valamit nyilván. Nem szeretnék se sokat költeni, de azért valamit mégis kéne alkotni. Esetleg ötlet? Egyszerű, mégis ebédnek való recept? Öten leszünk.


Köszönöm!


2018. dec. 25. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Holnap akar jönni? Mert akkor a lehetőségeid arra korlátozódnak, ami alapanyag van otthon.

Ha nem holnap, akkor vegyél hurkát, kolbászt, csinálj dinsztelt lila káposztát, esetleg csalamádét, krumpli valamilyen formában, aztán szevasz!

Nem kell vele sokat vacakolnod és most ennek van szezonja.

Nem kell apád miatt a nyelveden taposnod, ha 6 fogásos extra ételsort tálalsz fel neki, attól nem fog jobban szeretni!

2018. dec. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-essel egyetértek, de hogy én is írjak valamit:

Valamilyen húsos-zöldséges raguleves, rakott krumpli.

Így ünnep után, amikor mindenkinek tele a töke az evéssel, bármit csinálsz, ami nem töltött káposzta, hal és sült vagy rántott hús, franciás cucc, az nyerő lesz.

2018. dec. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Még van két nap addig. Az ötleteket köszönöm!


De az utolsó mondatod nagyon ellenszenves. Miért akarnám, hogy jobban szeressen? Nincs ilyen gondolatom. :-) Nagyszüleim kedvéért vagyok hajlandó ezt csinálni. Őket valóban szeretem,velük nagyon jó a kapcsolatom. Nem is értem, hogy apám miért akar feljönni. Egyikünk sem vágyik a másik társaságára.

2018. dec. 25. 15:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3

Sajnálom, hogy ellenszenvesnek találod, nyilván mert totálisan félreértelmezted a mondandómat. Most nem fogok neked magyarázkodni, próbáld a jó szándékot kiérezni belőle és akkor nem lesznek negatív gondolataid!

2018. dec. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
tárkonyos csirkeraguleves,palacsinta
2018. dec. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!